Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Premiér porušil vlastní tvrdá pravidla: Na kole jel do hor a fotil se ve skupině bez roušky

Autor: ČTK - 
4. prosince 2020
18:50

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se stal terčem kritiky kvůli výletu na kole do hor, kterým patrně porušil přísná protikoronavirová opatření v zemi. Informoval o tom v pátek zpravodajský server The Guardian.

Poprask vyvolaly fotografie a videonahrávka z víkendu, kdy si Mitsotakis s manželkou vyrazil ve společnosti motokrosových jezdců do pohoří Parnitha vzdáleného 45 kilometrů od Atén.

Podle protikoronavirových pravidel, která vstoupila v platnost sedmého listopadu a zatím je jejich platnost prodloužena do 14. prosince, mohou lidé sportovat jen v blízkosti domova a hrozí jim pokuta nejméně 300 eur (téměř 8000 korun), pokud se vydají ven bez zjevného důvodu.

Na roušku zapomněli

Kritiku premiér sklidil také za to, že s pěticí svých společníků pózoval na fotografii, kde nikdo z nich nemá na obličeji roušku. Nošení roušky je na základě pravidel, která Mitsotakis sám vyhlásil, povinné ve všech venkovních prostorách.

Opoziční strany Mitsotakise obvinily z arogance v době, kdy vláda omezila pouliční demonstrace a nechala zatýkat protestující kvůli porušení pravidel společenského odstupu.

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se členy své vlády na athénské Akropoli před chrámem ParthenónŘecký premiér Kyriakos Mitsotakis se členy své vlády na athénské Akropoli před chrámem Parthenón | Reuters

Lidé premiéra hromadně napodobují

V reakci na premiérův výlet se už téměř 4000 lidí rozhodlo vyrazit v sobotu na kolech do pohoří Parnitha a svůj záměr oznámili ve skupině, která za tímto účelem vznikla na facebooku.

V Řecku se podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse covidem-19 nakazilo 111 537 lidí a 2706 z nich zemřelo; 100 obětí přibylo za čtvrtek, kdy bylo ohlášeno téměř 1900 nových případů nákazy. Řecko má 10,7 miliónu obyvatel.

BJELOUSEK ( 4. prosince 2020 22:01 )

Všude ti samí ksyndlové.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud