Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Koronavirus pohřbil karnevaly: Vyhlášená půjčovna masek v česko-polském pohraničí končí

Autor: jag - 
6. prosince 2020
09:15

Téměř po deseti letech končí v Českém Těšíně unikátní půjčovna a prodejna masek. Na vině je koronavirus a s ním spojená omezení na konání nejrůznějších akcí. „Dvě sezony jsme bez příjmu, víc nezvládneme,“ říká majitel Jaroslav Hübner (35).

„Pro nás jsou stěžejní měsíce říjen až květen. Nejdříve nás zastavili v únoru. Doufali jsme, že nás zachrání podzim a zima. Jenže zábava se nekoná. Plesy, karnevaly, večírky, Mikuláš nic,“ vysvětluje majitel.

Skoro rok zavřený podnik dotoval ze svého. Nájem, energie. „Nechtěli jsme utíkat z boje, ale opatření kvůli koronaviru nás potopila,“ dodá Hübner, který teď řeší, co se zbožím. Podle něj je neprodejné.

Známá i v Polsku

Dorota Havlíková z Kojkovic tvrdí, že půjčovna byla svého druhu jediná široko daleko a vyhledávaná jak Čechy, tak Poláky.

„V Těšínském Slezsku se mísí česko-polská kultura. Region udržuje tradice nápaditými a tematickými akcemi, proto zde měla půjčovna své místo,“ uvádí žena.

Padlo i oblíbené letní Putování se strašidly, přestože se opatření uvolnila, padlo. „Všechny nás konec tohoto podniku mrzí, navíc se v něm daly koupit i zajímavé dárky,“ dodává Havlíková.  

VIDEO: Hamáček chce nouzový stav delší přes 30 dní a protáhnout do Nového roku. Ve stupni 3 nějaký čas ČR zůstane.

Video  Hamáček chce nouzový stav delší p 30 dní a protáhnout do Nového roku. Ve stupni 3 nějaký čas ČR zůstane 
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa