Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 2°C

Italové dostanou pod stromeček přísnou karanténu. Na hory i příbuzné můžou zapomenout

Autor: ČTK - 
3. prosince 2020
10:15

Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat mezi jednotlivými regiony. Znamená to, že většina Italů nebude moci odjet například na dovolenou do hor či k moři nebo navštívit příbuzné, kteří žijí mimo jejich domovskou oblast. Opatření, které bude platit od 21. prosince až do 6. ledna, schválila italská vláda v noci na čtvrtek, uvedla agentura ANSA.

V Itálii se nyní epidemická situace zlepšuje, vláda ale chce zpřísněním předejít tomu, aby se nákaza šířila během svátků, kdy lidé hodně cestují. Výjimku mají ti, kdo cestují kvůli práci nebo ze zdravotních důvodů. Ještě přísnější má být omezení ve sváteční dny 25. a 26. prosince a 1. ledna, kdy lidé nesmějí opustit svou domovskou obec.

Ministr zdravotnictví Roberto Speranza ale zároveň oznámil, že vydá opatření, podle něhož se všechny italské regiony od neděle dostanou mezi takzvané žluté zóny, tedy oblasti s nejnižší mírou rizika. To mimo jiné znamená, že se budou moci otevřít všechny obchody a v provozu budou i bary a restaurace, které však musejí zavírat už v 18:00.

Šedesátimilionová Itálie ve středu hlásila bezmála 21 000 nových případů nákazy koronavirem, oproti minulému týdnu to byl pokles zhruba o 5000. Celkem se v zemi od února nakazilo 1,6 milionu lidí, 57 045 pacientů s covidem-19 zemřelo.

krapotkin ( 3. prosince 2020 15:03 )

Za socíku se razilo, že zdraví jedince je věcí celé společnosti, ale od dob, kdy se zdraví stalo kšeftem pár podvodníkům, to už neplatí.

krapotkin ( 3. prosince 2020 15:01 )

Proto si do Alp zvou Čecháčky.

Citronel ( 3. prosince 2020 13:40 )

U nás byly počty dlouho kolem 2500 a víc a najednou v neděli 700, zázrak, to aby vláda měla omluvu k uvolnění opatření. Nic se nezměnilo, nakažených je stále moc a nemocnice plné, ale protože jsme národ alkoholiků a ufňukaných dementů, tak by ještě při delší opatření docházelo k nepokojům. Vláda se nesmí bát a musí dělat vše pro chod státu a zdraví občanů a to nejsou otevřená divadla a hospody, kdo to nařízení poruší, musí být exemplárně tvrdě potrestán. Jinde ve světě to jde.

user ( 3. prosince 2020 11:56 )

Italové mají koule k jedinému rozumném opatření, budeme jim v půlce ledna vlastní rozhodnutí záviděl. Počty pozitivních a mrtvých po svátcích vyletí do rijnovych čísel a to jen proto, že si lidi neumí hory a hospody odpustit.

andorea ( 3. prosince 2020 11:45 )

To byla reakce na "coci".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud