Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Další protesty proti koronavirovým opatřením v Německu: Policie nasadila vodní děla

Autor: ČTK, for - 
14. listopadu 2020
19:30

V několika německých městech vyšli v sobotu lidé do ulic, aby protestovali proti opatřením, která spolková vláda přijala ve snaze omezit koronavirové nákazy. Větší shromáždění se odehrála například v Karlsruhe či v Řezně. Ve Frankfurtu nad Mohanem zakročila policie vodními děly, shromáždění tam úřady rozpustily kvůli nedodržení hygienických nařízení.

Několik křižovatek tam totiž zablokovalo asi 300 lidí, kteří se s transparenty a symboly levicového hnutí Antifa snažili zabránit původnímu pochodu zhruba 600 přívrženců protestního hnutí Querdenken (Nekonvenční myšlení). Policie dvakrát vyklidila křižovatky s pomocí vodních děl a ojediněle použila také obušky.

Protesty se konaly napříč Německem

Hnutí po celém Německu v posledních měsících organizuje demonstrace proti koronavirovým opatřením vlády. Jím pořádaných akcí se opakovaně účastní také stoupenci krajní pravice a vyznavači spikleneckých teorií.

Navzdory úřednímu rozpuštění akce zůstalo v centru Frankfurtu několik stovek demonstrantů, proti nimž policie opět nasadila vodní děla. Mnoho protestujících nemělo roušky a rovněž nedodržovalo předepsaný minimální odstup.

Před týdnem se protest v Lipsku vymkl kontrole

V Bavorsku demonstrovali stoupenci hnutí Querdenken v Řezně a Aichachu, v obou případech se podle policejních odhadů sešlo zhruba 1000 lidí. Policie musela vykázat mnoho demonstrantů poté, co byla překročena maximální povolená účast. I v západoněmeckém Karlsruhe se sešlo kolem 1000 odpůrců vládních opatření. Kromě hlasitých diskusí některých protestujících s účastníky protidemonstrace se tu akce odehrála bez incidentů.

Koronavirus v Německu: Ve Frankfurtu se konaly velké demonstrace proti vládním opatřením (14.11.2020) Koronavirus v Německu: Ve Frankfurtu se konaly velké demonstrace proti vládním opatřením (14.11.2020) | Reuters

Před týdnem se demonstrace v Lipsku naopak vymkla kontrole. Mnozí z tehdejších 20 000 protestujících nedodržovali předepsané rozestupy a téměř nikdo z nich si nenasadil roušku. Kvůli tomu úřady manifestaci později rozpustily. Tisíce protestujících ale toto nařízení neuposlechly a pochodovaly po okružní třídě kolem centra. Někteří útočili na policisty, zapalovali dělbuchy, házeli různé předměty a prali se s účastníky protidemonstrace. Terčem násilností se podle novinářských odborů staly také tři desítky představitelů médií.

krapotkin ( 15. listopadu 2020 02:58 )

Škoda, že takhle nepostupuje policie proti přivandrovalým teroristům.

e.lesanova ( 14. listopadu 2020 20:57 )

vykroutile, sorry jako, ale po přečtení vašeho příspěvku mám dojem, že jste se "udělal" Míváte tyhle stavy často?????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa