Sotva přiletěli, už zase museli domů. Mallorca vyhostila část turistů, důvod šokuje

Autor: ČTK, mj - 
18. června 2020
15:47

Turistům, kteří v pondělí přiletěli na Mallorcu, se dostalo nečekaného přivítání. Jelikož šlo o první turisty po tříměsíční uzavírce kvůli pandemii koronaviru, na skupinu německých turistů na letišti čekalo asi 200 novinářů. Jenže ne všichni mohli v dovolenkovém ráji zůstat. Úřady poslali zpět 25 lidí, protože nepřiletěli s konkrétní cestovkou.

Jako nejfotografovanější turista na Mallorce v historii by se mohl do Guinnessovy knihy rekordů nejspíš zapsat pan Carsten, který z letadla s logem cestovní kanceláře TUI vystoupil na letišti Son Sant Joan v pondělí v 11:15 SELČ jako první. V modré košili a s rouškou s hvězdičkami přiletěl z německého Düsseldorfu. Fotoaparáty cvakaly, jako když právě vystoupila rocková hvězda či slavný fotbalista.

Větší hvězda než Messi

„Ani kvůli Messimu by nepřišlo tolik novinářů. To jsem ještě neviděl,“ komentoval pondělní přílet německých turistů jeden člen ochranky letiště, jehož citoval deník Diario de Mallorca. Turisté na ostrov přijeli v rámci pilotního projektu dohodnutého se španělskou vládou.

„V letadle byla skvělá atmosféra, všichni jsme moc rádi, že jsme tady,“ citoval místní deník pana Carstena, který přiletěl ve skupině 189 pasažérů letu X32312. „Německo a Mallorca měli k sobě vždy velmi blízko,“ řekl zástupce německé cestovní kanceláře na Baleárských ostrovech Ian Livesey. Dodal, že všechny hotely, které se projektu účastní, musí dodržovat přísná hygienická pravidla nařízená místními úřady.

Také na letišti měl všechen personál i cestující ochranné roušky a turistům byla dálkovým skenerem změřena teplota. Už v letadle museli vyplnit formulář, v němž uvedli kontaktní údaje pro pobyt.

Stovky fotografií i dárečky

Všichni turisté s úsměvem procházeli letištní halou na Mallorce, někteří volali „Ať žije Španělsko“. Novináři se předháněli v pokládání dotazů, nejprve na dálku, a posléze s některými turisty dělali rozhovory. „Jsme velmi šťastní, že jsme tady, čekali jsme měsíce, abychom mohli přijet,“ řekl anglicky mladý Němec, který přijel s těhotnou manželkou.

Manželský pár z Bonnu Thomas a Antonia si pochvalovali i dárek, který dostali v autobuse. „Podívej, jaký krásný ručník,“ radoval se Thomas podle deníku Diario de Mallorca. S velkým modrým ručníkem s nápisem Illes Balears (Baleárské ostrovy) krátce po příjezdu do hotelu vyrazili s manželkou na pláž, opět jako celebrity za cvakání fotoaparátů novinářů.

„Strach nemám, Mallorca je coronafree,“ citovala místní média jednoho z německých turistů, kterých podle deníku El Mundo v pondělí přijelo na Mallorku z Düsseldorfu a Frankfurtu na 350. Do konce týdne jich Mallorca očekává asi 1200.

Ne všichni se mohou radovat z pláže

V rámci pilotního projektu smí už od poloviny června organizovaně přicestovat několik tisíc německých turistů, aniž by museli do dvoutýdenní karantény, jako to zatím platí v ostatních částech Španělska. Jenomže už hned ten den došlo i k prvním problémům.

Španělské úřady vrátily 25 turistů zpátky domů hned po přistání na letišti, jak uvádí El Mundo. Důvodem je, že tato skupina na ostrov nedorazila s cestovní agenturou TUI, která má jako jediná dohodu se španělskou vládou.

Deset cestujících přiletělo z Mnichova a dalších 15 z Curychu, ale Mallorca zahájila turistickou sezonu pouze ve zkušebním provozu, kdy nemají jiní turisti povolen vstup. Jedinou výjimkou je, pokud mohou prokázat, že do země cestují za prací, případně za účelem návštěvy rodiny. Jenomže těchto 25 turistů takový účel prokázat nedokázalo, a tak je z letiště poslali rovnou zpátky domů.

Podle dostupných informací Mallorca už celkově od zavedení cestovních omezení poslala zpátky domů 45 lidí. Někteří si z nich se nechali zmást informacemi o znovuotevření hranic, a tak si mysleli, že mají cestu na Mallorcu volnou. Všichni, kteří na ostrov dorazí mimo pilotního programu, jinak musejí strávit 14 dní v karanténě.

Uivatel_5417844 ( 21. června 2020 07:06 )

Honem rychle opálit si ty svoje tlusté hnusné zardele

gurke ( 19. června 2020 17:02 )

Skopčáci. Hahaha. Ovádi

JalVat ( 19. června 2020 16:08 )

Marmat, prej máš syfilis a štěnice.

marmat ( 19. června 2020 15:51 )

JaNat: S TÍMHLE UŽ K LÉKAŘI......jmenuje se to "šváb na mozku"

marmat ( 19. června 2020 15:48 )

Je na tom cokoliv k smíchu ???
Na Magistrátu se rouškám taky posmívali....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud