Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno 4°C

Vědec se koronavirem nakazil na lyžích. Schválně se znovu infikoval kvůli studiu protilátek

Autor: Darina Jíchová - 
31. října 2020
05:30

Ruský vědec Alexander Čepurnov (69) působící na Institutu klinické a experimentální medicíny v Novosibirsku se záměrně reinfikoval koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19. Čepurnovým záměrem je studovat protilátky. Poprvé se přitom virem nakazil na lyžařském pobytu ve Francii letos v únoru, uvedl list Daily Mail.

Čepurnov popsal, že jeho druhý boj s koronavirem byl mnohem náročnější než ten první, musel být dokonce hospitalizován. Na základě svého výzkumu uvedl, že naděje, které mnozí experti vkládají do kolektivní imunity, jsou zbytečné. Protilátky podle něj z těla rychle vymizí, téměř po měsíci začnou protilátky ubývat.

Společně se svými kolegy se Čepurnov zabýval tím, jakým způsobem se protilátky chovají, jak silné a účinné jsou a jak dlouho v těle zůstávají. „Zjistili jsme, že vymizí nesmírně rychle,“ shrnul ruský specialista. Právě proto se rozhodl otestovat pravděpodobnost reinfekce a pro sebe a svůj tým se stal „pokusným králíkem“.

Druhý boj s koronavirem byl těžší

Čepurnov vypověděl, že se znovu nakazil tak, že se stýkal s pozitivními pacienty bez ochranných oděvů. „Moje imunita selhala přesně 6 měsíců od chvíle, kdy jsem se poprvé nakazil. Prvním symptomem bylo škrábání v krku,“ uvedl Čepurnov.

„Celých pět dnů jsem měl horečku nad 39 stupňů. Ztratil jsem čich a chuť se mi změnila. Šestý den jsem byl na rentgenu plic, byl čistý, za další tři dny ale ukázal oboustranný zápal plic,“ navázal vědec.

„Po dvou týdnech jsem byl v pořádku,“ zmínil Čepurnov a na základě svého případu a výzkumu konstatoval, že kolektivní imunita je marná myšlenka. „Potřebujeme vakcínu, kterou dostaneme hned několikrát. Rekombinantní vakcína nebude účinná,“ zdůraznil Čepurnov. V minulosti působil na Státním výzkumném ústavu virologie a biotechnologie na Sibiři, který se podílí na vývoji druhé ruské vakcíny známé jako vakcína EpiVacCorona.

Video Blatný poprvé ve Sněmovně: Opatření zabírají, ale musí trvat dál. A striktně se dodržovat - Blesk Zprávy / ČTK

petrolinda ( 31. října 2020 08:16 )

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19.

Studie WHO, která je nyní ve fázi revize, tak došla k obdobným závěrům jako ty, v nichž již organizace zkoumala vliv hydroxychlorochinu, lopinaviru či interferonu beta.


Nová objednávka od české vlády, která v tomto týdnu schválila nákup 10.000 dávek remdesiviru v hodnotě 205 milionů korun. Od příštího roku bude remdesivir hrazen pojišťovnami běžným způsobem podle úhradové vyhlášky.

TOTO JE VELMI DRAHÝ A TĚŽKÝ PŘEŠLAP ZA 205 MILIONŮ.

V této pro lidstvo těžké době budou ničeho se neštítící magnáti z farmaprůmyslu v zádech s utajenými a úplatnými zločineckými politiky
s měšci dolarů tančit na hrobech zemřelých??

petrolinda ( 31. října 2020 08:13 )

„Nedoporučoval bych věřit předvolebním iniciativám jednotlivých cyniků, kteří se nechali očkovat neprověřenými prostředky,“ napsal na Facebooku prezident Volodymyr Zelenskyj
„komentátor Ostap Drozdov, s odkazem na americké vědce pak tvrdil, že „je ruská vakcína tak škodlivá, hrozná, falešná a pseudovědecká, že ji nebudou zkoušet??

NESMÍRNÝ STRACH Z TOHO,ŽE BUDOU MUSET POUŽÍT RUSKOU VAKCÍNU,RADĚJI NECHAJÍ LIDI UMÍRAT.
POUZE Z POLITICKÝCH DŮVODŮ.TOTO SI DOVOLÍ ?? TO je TRESTNÝ ČIN,MASOVÁ VRAŽDA NEBO NAPOMÁHÁNÍ K VRAŽDĚ!!!!

O rozruch kolem ruské vakcíny Sputnik V, kterou Rusko zaregistrovalo letos v srpnu !!!!! se přitom postaral opoziční poslanec Viktor Medvedčuk, známý nadstandardními vztahy s Putinem.
Počátkem října se vydal do Moskvy a ruského prezidenta přímo požádal o zvážení dodávek na Ukrajinu, aniž ho tím v Kyjevě někdo pověřil. Svěřil se přitom, že se nechal ruskou vakcínou očkovat v létě na dovolené na Krymu, a tvrdil, že „JE TO NEJEFEKTIVNĚJŠÍ PROSTŘEDEK PRO BOJ S KORONAVIREM V SOUČASNÉ DOBĚ" !!!

TEN SAMÝ TRESTNÝ ČIN PÁCHÁ NAŠE VLÁDA. ČISTĚ JEN A JEN Z POLITICKÝCH "DŮVODŮ" NECHÁ LIDI UMÍRAT !!
Nakoupila za 205 milionů neůčinný /podle testů WHO/ remdesivir.

Přitom rusové mají další kvalitní vakcínu - EpiVakKorona.

Takže než se očkovat Moskvou,raději zemřu s Bruselem a Washigtonem.
Lidi,nenechte se vraždit těmi hyenami.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud