Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno 1°C

Do rekordních statistik nakažených přibyl u sousedů i prezident. Dudovi přeje brzké uzdravení i Zeman

Aktualizováno -
24. října 2020
11:01
Autor: ČTK - 
24. října 2020
10:10

Polský prezident Andrzej Duda se nakazil koronavirem. Oznámil to dnes na twitteru jeho mluvčí Blažej Spychalski. Dodal, že hlava státu se cítí dobře. Brzké udravení mu na twitteru popřál prezident Miloš Zeman. V Polsku ode dneška začínají platit další restriktivní opatření, která mají zastavit současné rychlé šíření nákazy.

„V souladu s doporučeními podstoupil včera (v pátek) prezident Andrzej Duda test na přítomnost koronaviru. Výsledek se ukázal pozitivní. Prezident se cítí dobře. Jsme ve stálém kontaktu s příslušnými lékařskými službami,“ napsal dnes Spychalski na svém twitterovém účtu.

Přání brzkého uzdravení poslal přes sociální díť do Polska Miloš Zeman. 

Osmačtyřicetiletý Duda stojí v čele země od srpna 2015. Do svého zvolení byl členem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS), jejím blízkým spojencem zůstává.

V Polsku dnes kvůli rekordním přírůstkům nových případů koronaviru začínají platit přísnější opatření proti šíření nákazy. Celá země se promění v takzvanou červenou zónu, restaurace budou na příští dva týdny zavřené, prodávat budou smět pouze jídlo, které si lze odnést. Společně se bude moci setkat nejvýše pět lidí. Děti budou smět chodit ven pouze mezi 8:00 hodinou ranní a 16:00 hodinou odpolední, a to pouze v doprovodu dospělého.

Polsko registruje rekordní denní přírůstky infekce koronavirem několik dní po sobě, v pátek ohlásilo 13 632 nově potvrzených případů, ve čtvrtek testy prokázaly virus u 12.107 lidí, o den dříve u 10 040 lidí.

Země, kde žije 37 milionů lidí, zaznamenala první případ koronaviru na svém území 4. března. Od té doby se tam infikovalo už 228 318 lidí, z nichž 4172 zemřelo.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud