Středa 21. duben 2021
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno, déšť 14°C

Koronavirus v Praze: V pondělí přibylo 257 nakažených, nejméně za všední den od září

Aktualizováno -
20. dubna 2021
08:48
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze v pondělí přibylo 257 potvrzených případů onemocnění covid-19, zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Je to nejnižší nárůst ve všední den od 7. září. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie loni v březnu v hlavním městě odhalily testy nákazu novým koronavirem u více než 179.000 lidí. Přibližně 95 procent z nich se uzdravilo, naopak 2620 lidí s prokázaným covidem zemřelo.

Epidemie covidu v Praze v posledních týdnech oslabuje. Od začátku dubna byl nový koronavirus v Praze nově prokázaný ve více než 6400 případech. Za prvních 19 březnových dní to přitom bylo téměř 25 000 případů. Výrazně se zlepšila také statistika úmrtí lidí s covidem. Více než 15 zemřelých za den přibylo naposledy před třemi týdny. Ještě v polovině března počty zemřelých často přesahovaly 20 za den.

S úbytkem nových případů nákazy se pozvolna snižuje i tlak na péči v nemocnicích. Z celkových přibližně 3000 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem v pražských nemocnicích bylo dnes ráno volných 17 procent, pro pacienty s covidem-19 jich je připraveno 156. Lůžek s plicní ventilací bylo neobsazených 12 procent, z přenosných ventilátorů jich bylo k dispozici 67 procent a volná byla i zhruba třetina přístrojů ECMO, které zajišťují nejvážněji nemocným mimotělní okysličování krve.

Zdravotníci v Praze v pondělí aplikovali 7254 dávek vakcíny proti covidu, o 400 méně než před týdnem. Od začátku očkování koncem prosince bylo v metropoli podáno 424 495 dávek. Obě potřebné dávky dostalo 165 000 lidí.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Covid_19 ( 17. dubna 2021 10:48 )

to je zajímavé, že ten Covid řádí i v Rusku, Bělorusku. Nadúmrtí je prokázané, takže píšete samé fejky

padouch236 ( 16. dubna 2021 11:14 )

Když se podívám na stránky například Novinek, jak vytrvale a soustavně nahání lidem hrůzu z "covidu", jak lidi straší a přitom to není ničím jiným než obyčejnou chřipkou! Myslím, že by mělo být trestným činem, protože v první řadě je potřeba ukázat proč a jak tato "nákaza" vznikla, kdo ji rozšířil a stále rozšiřuje, proč ji rozšiřuje a jaký to má účel. Tato hrůzo akce byla už jednou spuštěna, pod záminkou "SARS", ale nepovedla se. Druhá akce "COVID" je znova spuštěna, nákaza záměrně šířena a jejím úkolem je rapidně zredukovat počty důchodců a obyvatel zeměkoule všeobecně. Už jen ty roušky jsou tichým zabijákem, protože vdechujeme to, jsme už jednou spotřebovali a tím vlastně sami sebe zabíjíme, protože lidský organismus potřebuje kyslík, ne nějaký vydýchaný oxyd. Až 90% testovaných je automaticky pozitivních, prostě komedie. To je celý účel a nikdo ho nesmaže. Skutečné počty mrtvých nebudou nikdy pravdivě zveřejněny, protože nikdo, nikdy nespočítá, kolik nevinných lidí vinou tohoto megapodrazu přišlo o život. Sám ministr Blatný u Moravce přiznal, že do úmrtí covidem byly započítávány všechna úmrtí v republice v tom čase. Takže opět megapodraz. Aktéři, kteří to způsobili na tom vydělávají biliony dolarů a vůbec jim nevadí, že ty dolary jsou umazané lidskou krví. Je všeobecně známo, že se jedná o záměr několika zbohatlíků z Ameriky, kteří by měli stát před světovým tribunálem a být tvrdě potrestáni! Ale obávám se, že za tak vysoké počty obětí s takovou brutalitou a chladnokrevností s jakou je toto vraždění prováděno, snad ani trest neexistuje. A také myslím, že takový tribunál se nikdy nesejde, protože jak známo, kde není žalobce, tam není soudce.

xiioma ( 10. dubna 2021 12:09 )

Babiš a přiznání vlastních chyb? Nemožné...

xiioma ( 10. dubna 2021 12:07 )

Jak lze neschopnost a opakovaně nenaplněné sliby prezentovat jako úspěch. Férové hlášení by znělo: “Omlouváme se, ale stále se nám zdaleka nedaří splnit veřejný slib premiéra, že touto dobou budeme očkovat 100 tisíc lidí denně”.

Pro tu jeho tupou sektu stačí, aby to plácnul v Čaulidi a je to pro ně hotová a naprosto neměnná věc.

wenzel trousil ( 10. dubna 2021 11:29 )

JO? A co Obelix, ten neutek do Ruska?? A V USA plno RUsu,,,no, i v Cesku se to prece hemzi Ruskejma spionama,, rika vrchni Cuckar Koudelka!!1

Zobrazit celou diskusi
Další videa