Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno 19°C

Koronavirus v Praze: 242 nakažených za týden, obě dávky vakcíny má přes 290 tisíc lidí

Aktualizováno -
11. června 2021
11:04
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze v uplynulých sedmi dnech přibylo 242 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o čtvrtinu méně než za předešlých sedm dní. V hlavním městě tak nyní za týden přibývá stejně případů, jako bylo běžné koncem dubna a začátkem května za jediný den. Počet podaných dávek očkování v hlavním městě v tomto týdnu překročil milion. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V přepočtu na 100 000 obyvatel klesl počet případů za uplynulých sedm dní v mezitýdenním srovnání z 24 na 18. Vyšší počty mají čtyři kraje, nejvíce je to v Jihočeském a Libereckém shodně s 28 případy. Naopak nejnižší údaj vykazuje Královéhradecký se třemi případy v přepočtu na 100 000 obyvatel za sedm dnů.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, se v Praze prokazatelně nakazilo 185 568 lidí. Z tohoto počtu se 25 715 případů týkalo seniorů nad 65 let. Z celkového počtu nakažených se uzdravilo 98 procent a 2744 lidí s potvrzeným covidem zemřelo. Od konce května podle dat ministerstva nezemřel v hlavním městě žádný pacient s potvrzeným koronavirem. Nicméně ministerstvo údaje většinou ještě zpětně reviduje.

Epidemie koronaviru v hlavním městě stejně jako v celé zemi už několik týdnů slábne. V Praze denně přibývalo od minulého pátku mezi 21 až 54 případy koronaviru. Uvedených 54 případů laboratoře potvrdily v úterý, proti předchozímu úterku to bylo o tři případy více. V ostatních dnech tohoto týdne bylo potvrzených případů v mezitýdenním srovnání méně.

Očkování

Z regionů má Praha jednoznačně nejvíce očkovaných proti covidu, podle dat ministerstva počet podaných vakcín v pondělí překročil milion. Ke čtvrtečnímu večeru bylo v Praze podáno 1 019 538 dávek, přičemž přes 292 066 lidí má očkování dokončeno. U většiny vakcín jsou potřebné dvě dávky.

Za posledních sedm dnů zdravotníci v metropoli naočkovali přes 106 000 lidí, denně jich tak v průměru bylo přes 15 200. Dosud nejvíce dávek podali před týdnem v pátek, a to 19 283. O víkendech se očkuje méně, minulou sobotu a neděli to bylo kolem 10 000 denně.

Ode dneška se mohou k očkování registrovat cizinci a čeští občané bez veřejného zdravotního pojištění. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkopacitního O2 Universum. Očkovat se bude vakcínou společností Pfizer/BioNTech. Cena za jednu dávku podle informací na webu pražské hygienické stanice nepřesáhne 810 korun, očkovací místa umožní provedení platby za očkování na místě.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Covid_19 ( 10. května 2021 12:15 )

senioři jsou ve frontách a čekají na termín. Třeba nemocnice téměř neočkují, vše se žene do očkovacích center, ale lidi ve frontě na očkování nikdo nevaruje, že čekají marně

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

Zobrazit celou diskusi
Další videa