Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Nakažených rapidně přibývá i v Rakousku. Za jediný den jich bylo 664, nejvíc od března

Autor: ČTK - 
10. září 2020
13:40

V Rakousku se za posledních 24 hodin potvrdilo 664 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvíce od 29. března, informovalo dnes rakouské ministerstvo zdravotnictví. Největší nárůst hlásí Vídeň. Její radní vyzval k zpřísnění koronavirových opatření.

Od počátku epidemie se v devítimilionovém Rakousku virem SARS-CoV-2 nakazilo 31 247 lidí. Přes 26 000 infikovaných se uzdravilo a s covidem-19 zemřelo 748 pacientů.

Od poloviny dubna se v Rakousku denní přírůstek nakažených držel pod hranicí sta. V červenci začal ale opět narůstat. V posledních dvou dnech oznámilo ministerstvo 502 a 520 nových nakažených. Vyšší denní přírůstek než dnes rakouské úřady hlásily naposledy 29. března, kdy to bylo 680. Vůbec nejvyšší dosavadní denní počet případů oznámilo Rakousko 27. března - 1065.

Nejhorší situace je nyní v hlavním městě Vídni, která se na dnešní statistice podílí 387 případy. Podle listu Kurier se ještě dnes sejde celostátní krizový štáb, který by mohl zpřísnit opatření v boji s koronavirem. Případné změny na rakouském covidovém semaforu se vláda chystá oznámit na páteční tiskové konferenci.

Nyní je na semaforu většina okresů zelená, riziko přenosu viru je tedy nízké. Ve žluté kategorii se středním rizikem je nyní Vídeň, Štýrský Hradec, Linec a tyrolský okres Kufstein. V oranžové ani červené kategorii není žádný z okresů.

Ke zpřísnění opatření dnes vyzval vídeňský radní pro zdravotnictví Peter Hacker. Vláda by podle něj měla zavést celostátní opatření nebo dát spolkovým zemím možnost přijmout opatření regionálně.

O vývoji pandemie ve středu ve Vídni jednali rakouský kancléř Sebastian Kurz s premiéry Česka a Slovenska Andrejem Babišem a Igorem Matovičem. Po setkání uvedli, že navzdory rostoucímu počtu nakažených neplánují vzájemně omezit cestování.

Covid_19 ( 10. září 2020 14:15 )

vrátili se jim turisté z Chorvatska a nyní sklízí úrodu, to nás čeká, Jančura jich doveze hodně, ty dálkové vlaky a autobusy jsou ideální, to poznali na Slovensku, kdy jim jeden autobus z Chorvatska naboural grafíčky, Chorvatsko je již delší dobu pro Velkou Británii, Rakousko červené, nám ho doporučuje premiér jako ideální místo pro rekreaci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa