Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Češi, pozor při cestě k sousedům. Rakousko vrací roušky do obchodů a kontroly

Autor: ČTK - 
21. července 2020
19:42

Rakouská vláda se rozhodla zpřísnit některá preventivní opatření proti šíření koronaviru. Patří mezi ně například mimořádné kroky na hranicích zaměřené na kontrolu osob přijíždějících z rizikových zemí nebo povinnost nosit roušky v některých obchodech či v bankách, oznámil v úterý kancléř Sebastian Kurz.

Šéf rakouské vlády podle agentury APA na tiskové konferenci řekl, že k těmto opatřením se přistupuje po opětném nárůstu potvrzených případů nákazy koronavirem. Od pátku se především obnovuje povinnost nošení roušek v prodejnách potravin, v supermarketech, v bankách a na poštách.

Přísnější pravidla budou znovu platit i na hraničních přechodech. Od pátku bude lidem přijíždějícím z rizikových oblastí povolen vstup do Rakouska pouze s negativním testem na koronavirus. Ten přitom musí být vystaven certifikovanou laboratoří. Zesílen bude také karanténní dohled a veškeré kontroly na hranicích budou prováděné v součinnosti se zdravotnickými orgány.

Církve a církevní komunity spojené s rizikovými oblastmi v zahraničí jsou vyzývány k všeobecnému nošení roušek. Ty, u nichž se vyskytne pozitivní případ nákazy, by měly omezit své aktivity.

Video Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula představili novinky v cestování. Ukázali také novou aplikaci pro cestovatele CovidPass. (21. 7. 2020) - Blesk Zprávy, Sabina Dračková

al.bunda ( 21. července 2020 19:59 )

Ostrava by jim tam mohla poslat ty telata co proti koronaviru demonstrují ať jim to tam rozeženou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud