U sousedů mění „semafor“. Rakousko varuje i před cestami do Bulharska. A co Česko?

Autor: ČTK - 
8. července 2020
10:49

Rakousko vydalo kvůli koronaviru varování před cestami do Rumunska, Bulharska a Moldavska. Lidé, kteří se při návratu z těchto zemí neprokážou negativním testem na koronavirus, budou muset do dvoutýdenní karantény, oznámil dnes kancléř Sebastian Kurz. Novinářům také podle agentury Reuters sdělil, že Rakousko zesílí kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem.

„Zaznamenáváme stále vyšší počty případů nákazy koronavirem u lidí, kteří přijeli ze zahraničí. Proto vydáváme varování před cestami do těchto zemí,“ řekl novinářům Kurz. Podle rakouských médií je důvodem varování zvýšený počet odhalených případů covidu-19 na západním Balkáně.

Za porušení dvoutýdenní karantény po návratu z ciziny hrozí v Rakousku pokuta až 1450 eur (asi 38.000 Kč), uvedla agentura APA. V případě porušení karantény u pozitivně testované osoby hrozí vyšší tresty, zdůraznil dnes Kurz.

Podle deníku Kurier budou na hranicích s Maďarskem a Slovinskem při vstupu do Rakouska kontrolovány mimo jiné všechny autobusy.

V devítimilionovém Rakousku se dosud potvrdila nákaza koronavirem zhruba u 18.300 osob, z nichž 706 s covidem-19 zemřelo. Z nemoci se už téměř 16.700 lidí uzdravilo.

V úterý bylo oznámeno, že kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, která hraničí s jihem Čech, budou muset lidé od čtvrtka opět nosit roušky. Zakrývat nos a ústa si budou muset znovu v obchodech, restauracích a dalších vnitřních provozovnách.

Video Evakuace českých turistů z letiště ve Vídni. - Blesk Zprávy: Sabina Dračková

fotrpjotr ( 8. července 2020 11:26 )

Nebojte,pendleři nám to taky dotáhnou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud