Další změna u roušek: Rozvolňuje se, Vojtěch vytáhl novinku u důchoďáků

Autor: ČTK - 
3. července 2020
21:20

Roušky budou dál povinné jen v některých zdravotních a sociálních zařízeních. Od soboty zůstanou jen v nemocnicích, domovech důchodců a dalších vybraných sociálních zařízeních. Nosit je ale nemusí pacienti, klienti sociálních služeb ani zaměstnanci, pokud jsou 1,5 metru od jiných lidí. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Další výjimky si může stanovit i poskytovatel zdravotních služeb nebo ošetřující lékař, vyplývá z vydaného mimořádného opatření.

„Na základě podnětů zdravotníků jsme se rozhodli opatření, původně psané na všechna zdravotnická a sociální zařízení, upřesnit,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Výjimku budou mít také děti do dvou let a osoby se sníženým intelektem. Zdravotníci mohou roušky odložit, pokud je to třeba pro poskytnutí zdravotní péče.

V domovech pro seniory stále s rouškou

Povinnost nosit roušku tak podle opatření zůstává v lůžkových zařízeních poskytovatelů zdravotních služeb, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech pro seniory a domovech se zvláštním režimem, kde se léčí zejména osoby s demencemi. Stejné pravidlo dál platí pro odlehčující sociální služby v pobytové formě, například týdenní stacionáře.

Povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách a MHD skončila ve většině země ve středu. V Praze zůstaly jen v metru a na akcích nad 100 lidí ve vnitřních prostorách. V Moravskoslezském kraji musí mít roušky účastníci vnitřních hromadných akcí nad 100 lidí nebo kadeřníci a maséři.

Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku, kde se poslední týdny šíří koronavirus nejvíc, jsou povinné roušky i ve všech budovách mimo bydliště a ve veřejné dopravě. V uvedených okresech jsou kvůli epidemiologické situaci dál zakázány návštěvy v domovech důchodců a zdravotnických zařízeních. Dobrovolně je ale zakazují i nemocnice v jiných regionech.

Video Vojtěch o "razii" kvůli respirátorům: Nákupy se prověřují, policii jsme dali dokumenty. Nikdo u nás nebyl zadržen, na ministerstvu žádná razie neproběhla. - Blesk Zprávy / ČTK

tomik007 ( 3. července 2020 23:42 )

"COVID SEM - COVID TAM" novy program Vojtova hnuti

vagin-analev ( 3. července 2020 21:42 )

Co tato vláda předvádí aby se prase vyznalo. Kdo nesleduje každý den internet tak je v pr.d.eli. Za tento chaos bych je trestně stíhal. Vždyť to jsou neschopný de.me.ti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud