Koronavirus v domově pro válečné veterány v Praze! Nakazila se zhruba dvacítka klientů a zaměstnanců

Autor: ČTK - 
17. června 2020
11:24

Zhruba dvacet lidí z Domova Vlčí mák, který spadá pod Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze-Střešovicích a poskytuje péči mimo jiné válečným veteránům, se nakazilo koronavirem! Nakažení klienti jsou v izolaci na Klinice infekčních nemocí a zaměstnanci se léčí doma. Preventivně byly zakázány návštěvy v pavilonu B, kde jsou sociální lůžka Domova Vlčí mák. Chod domova je zajištěn, uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Podle Zinke byla nákaza odhalena při preventivním testování zaměstnanců oddělení sociálních lůžek Domova Vlčí mák u jedné ženy. Nemocnice proto ihned zavedla opatření, aby zabránila šíření nákazy, včetně testování všech zaměstnanců i klientů, kteří mohli přijít do kontaktu s infekcí. „Bylo otestováno již na 160 osob, pozitivní výsledek testování na přítomnost koronaviru byl zhruba u 11 procent testovaných,“ uvedla mluvčí k případu, na nějž upozornil server Novinky.cz. Doplnila, že všichni s pozitivním výsledkem jsou bez příznaků onemocnění.

Domov Vlčí mák při ÚVN poskytuje sociální služby seniorům a osobám s demencí. Cílovou skupinou Domova Vlčí mák jsou váleční veteráni. Kapacita domova pro seniory je 46 lůžek, domov se zvláštním režimem má 30 lůžek.

V Praze bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví dosud odhaleno 2344 případů nákazy, zhruba 1500 lidí se již vyléčilo. Hlavní město je mezi kraji ale nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Na 100 000 obyvatel připadá ve městě 177 nakažených.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud