Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

V boji s koronavirem mu přitížila tloušťka. Johnson vyměnil oblek za šortky a začal běhat

Autor: Darina Jíchová - 
20. května 2020
20:20

Britský premiér Boris Johnson (55) se pustil do aktivního boje s obezitou, byla to právě jeho nadváha, která u něj ztížila průběh koronaviru způsobujícího nemoc covid-19. Johnson strávil několik nocí na jednotce intenzivní péče, kde podle lékařů zápasil o život. Tento týden zahájil nový režim a každé ráno chodí běhat, informoval deník Daily Mail.

Na hubnutí a sportování si Johnson pořídil nové chytré fitness hodinky, běhat ale chodí v oblíbených modrých kraťasech, ve kterých se předvedl několikrát už v minulosti. Při své výšce 179 centimetrů váží Johnson 111 kilogramů, jeho BMI přesahuje hranici 30 a řadí ho mezi obézní lidi. Sám premiér věří, že váha zhoršila jeho nemoc. „U vás hubeňourů je to v pořádku,“ nechal se prý mezi kolegy slyšet premiér, když probíral nebezpečí koronaviru.

Britský premiér Boris Johnson ve svých oblíbených šortkách, nosil je už před dvěma lety. Britský premiér Boris Johnson ve svých oblíbených šortkách, nosil je už před dvěma lety. | Reuters

Zhubnul pod taktovkou snoubenky

Také výzkumy potvrzují, že obézním lidem se hůře bojuje s koronavirem a častěji skončí v nemocnici. Proto se premiér pustil do své nekonečné bitvy s tloušťkou, zhubnout se totiž neúspěšně pokoušel už několikrát. Nejvíc shodil vloni, když mu přísnou dietu a pohyb nasadila jeho snoubenka Carrie Symondsová, ta má ale teď plné ruce práce s jejich novorozeným synem Wilfredem.

O Johnsonovi je známé, že je nadšený cyklista a jako ministr zahraničí či starosta Londýna pravidelně jezdil na jednání zásadně na kole. Když nastoupil do funkce premiéra, postěžoval si, že kolo musel odložit. K cyklistice nyní přidal běh a procházky v parku.

Procházky, běh, kolo a fotbal

Kromě kola a procházek si Johnson rád zahraje fotbal nebo rugby. Mimo to ale také holduje dobrému jídlu, miluje obzvláště sýr. Když byl na dietě od Symondsové, často si stěžoval, že žije jako „poustevník o ovesné kaši“.

Vědci schvalují Johnsonovo prohlášení, že nadváha mu ztížila boj s koronavirem, a kvitují jeho snahu zhubnout, což by měla být podle nich i výzva pro ostatní. Experti z Oxfordu dodali, že u extrémně obézních osob je třikrát větší pravděpodobnost, že podlehnou koronaviru.

Johnson myslí na budoucnost

Mimo hubnutí se Johnson a jeho vláda soustřeďují na „zotavovací fázi“ otevírání země po pandemii. Slíbil, že nechá zbudovat 40 nových nemocnic a vyšle do ulic 20 tisíc policistů. „Je plný optimismu a soustředěný na budoucnost,“ sdělil tisku zdroj vlády. Premiérova obliba mezi lidmi ale klesá.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud