Raduje se ze syna, promluvil i o smrti: Měli scénář, že by Johnsona zabil covid-19

Autor: ČTK - 
3. května 2020
14:56

Britský premiér Boris Johnson, u něhož testy koncem března prokázaly nákazu koronavirem a měl těžký průběh nemoci, nemohl uvěřit, že během několika dnů se jeho zdravotní stav mohl tak zhoršit. V rozhovoru s deníkem The Sun bez dalších podrobností premiér, který se nyní raduje ze syna, řekl, že existoval plán pro případ, že zemře.

„Byl jsem naštvaný. Nemohl jsem pochopit, proč se můj stav nelepší,“ uvedl Johnson, který byl do nemocnice převezen poté, co ani po deseti dnech od pozitivního testu se mu nevedlo lépe. Další den musel být přesunut na jednotku intenzivní péče, kde strávil tři dny.

„Nebyl jsem na tom opravdu nejlépe a byl jsem si vědom, že existují krizové plány,“ řekl Johnson, který strávil týden v londýnské nemocnici svatého Tomáše. Byla podle něho připravená strategie, jak postupovat v případě, kdyby se věci vyvíjely podle scénáře typu „smrt Stalina“.

Při životě ho držely „litry a litry kyslíku“ a to, že se uzdravil, se stalo díky „skvělé péči“.

Johnsonův novorozený syn dostal jedno ze svých jmen na počest lékařů Nicholase Price a Nicholase Harta, kteří se o premiéra v nemocnici starali. Chlapce jménem Wilfred Lawrie Nicholas Johnsonova snoubenka Carrie Symondsová porodila ve středu, tedy jen několik dnů poté, co se předseda vlády po nemoci vrátil do práce.

Citronel ( 3. května 2020 16:57 )

To je dobře,že v Čechách nejoblíbenější zahraniční politik to bez následků přežil,ale vypadá tak nějak jinak.S těmi vlasy už nic nenadělá,pokaždé vypadal,jak kdyby přijel zrovna na kole a on si myslí,že mu to takto sluší.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud