Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Odklad nájmu je málo, ať stát ručí za většinu dluhů, žádá Senát. Zákon Dostálové se vrací k poslancům

Autor: ČTK - 
16. dubna 2020
14:49

Stát by měl podle Senátu ručit za čtyři pětiny nájemného v bytech, které by lidé dlužili kvůli nedostatku příjmů v důsledku epidemie koronaviru. Senát o tom dnes rozhodl navzdory nesouhlasu ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Zákon o možnosti odkladu nájemného v bytech tak bude muset znovu posoudit Sněmovna.

Zákon má zaručit, že nájemníci bez příjmů nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že jako nezaměstnaní bez příjmů nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku.

Senátoři namítali, že pronajímatelé nemají zákonem zaručeno, že dlužné nájemné jim bude zaplaceno. Dostálová odmítla uzákonit státní záruky kvůli tomu, že by se nájemci a pronajímatelé mohli dohodnout a nechat 80 procent nájemného zaplatit stát.

hejhej ( 16. dubna 2020 19:43 )

Menhira:
Kolikrát ročně političní důchodci v senátu zasedají ???? A berou nehorázný plat + náhrady. Jejich zasedání je stejně ničemu, přesto, že s něčím nesouhlasí, vše vrací do PS a ti je přehlasují. Činnost senátu je naprosto k ničemu.

Jaronovaku ( 16. dubna 2020 19:10 )

To jako ty nájmy těm lidem mám platit i já? Kde si všichni myslí, že na to seberou peníze? Poslanci honí body a zaplatíme to vysokou inflací! Jak jinak sehnat peníze které stát nemá?

Menhira ( 16. dubna 2020 18:33 )

Tys to ale zhodnotil, no to je teda něco! Myslím, že každý dělá svou práci a ta vláda ji dělá dost boře. Zato ty se asi válíš na kavalci v karanténě a máš blbý kecy.... v kleci.

Menhira ( 16. dubna 2020 18:25 )

Menhira ( 16. dubna 2020 18:24 )

Ty jsi nějak chytrej ! Nestudovals náhodou v Americe?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud