Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo 2°C

Školačka (†12) z Belgie podlehla koronaviru. Zpráva o nejmladší oběti otřásla Evropou

Autor: Darina Jíchová - 
31. března 2020
13:40

Belgií a posléze celou Evropou otřásla zpráva o nejmladší oběti koronaviru způsobujícímu nemoc Covid-19. Nákaze podlehla dvanáctiletá Belgičanka, její smrt potvrdily tamní úřady. Dívka je vůbec první dětskou obětí koronaviru v Belgii, v zemi je přes 11 tisíc nakažených a 513 obětí, informoval list Daily Express.

Jméno ani další bližší informace o školačce nebyly zveřejněny. K jejímu úmrtí se jménem vlády vyjádřil lékařský poradce a mluvčí Emmanuel Andre. „Je to tragédie, která nás prudce zasáhla a otřásla námi. V tuto chvíli je pro mě těžké cokoliv říct, protože se jedná o dětskou oběť. Můžu říct, že smrt někoho tak mladého na koronavirus je neobvyklá,“ uvedl Andre.

„V myšlenkách jsme s její rodinou a přáteli, všichni jsme událostí velmi rozrušení,“ dodal Andre. Dívka tři dny před smrtí dostala vysokou horečku, testy u ní potvrdily koronavirus, vysvětlil další vládní mluvčí Steven Van Gucht.

Koronaviru podléhají i školáci

Během jednoho týdne zaznamenala Evropa úmrtí několika teenagerů: nemoci podlehla Francouzka Julie Alliotová (†16) a Portugalec Vitor Godhino (†14).

Video Šéfka sester o úmrtí kolegyně z Thomayerky: Doplatili na to, že byli první. - Bohuslav Štěpánek, Lukáš Červený

Nemocnice v Belgii jsou plné. (26.3.2020)Nemocnice v Belgii jsou plné. (26.3.2020) | Reuters

andreaqve ( 31. března 2020 17:23 )

Vy jste normálně ubohý člověk,jako ti,co se smáli starým lidem.Jste na stejné úrovni jako oni...místo aby jste byl rozumnější

Traxxas ( 31. března 2020 16:48 )

Tak vy mlady zmetci co jste se smali že vychcipaji duchodci a stary a přali jste nam to..
Ja se ted směju vam že chcipate taky!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud