Těhotná „vydřička“ opustila nakaženého premiéra Johnsona: Karanténa až do porodu

Autor: Darina Jíchová - 
27. března 2020
15:40

Velkou Británií v pátek otřásla zpráva o tom, že se u premiéra Borise Johnsona (55) potvrdil koronavirus, během dne se připojila další rána, nakazil se i ministr zdravotnictví Matt Hanckock. Potvrdily se tak obavy, o kterých se Johnson zmínil už minulý týden, bál se, že se v jeho týmu šíří virus způsobující nemoc Covid-19. V Downing street rovněž panuje strach o premiérovu těhotnou snoubenku Carrie Symondsovou (32), které Johnson láskyplně říká „vydřička“, ona jemu zase „Méďa Bozzie“. Blondýnka těšící se velké oblibě mezi Brity je v šestém měsíci a podle lékařů spadá do rizikové skupiny lidí, kteří by se mohli nakazit, uvedl list Daily Express.

„Drž se, Carrie. K Borisovi nechoď. Mysli na sebe a na dítě. Myslíme na vás. Doufám, že Carrie odstěhovali pryč.“ Desítky vzkazů podobného znění zaplavily sociální sítě Symondsové. Premiérův mluvčí už před dvěma týdny oznámil, že „na radu zdravotníků slečna Symondsová, zůstane až do porodu v karanténě“.

Nicméně v té době ještě blondýnka trávila veškerý volný čas s Johnsonem, minulý víkend si dokonce vyjeli do letního sídla britských premiérů v Chequers.

Během oslav Mezinárodního dne žen se Symondsová stejně jako Johnson setkala s náměstkyní ministra zdravotnictví Nadine Dorriesovou, která byla první britskou političkou, u níž se nákaza potvrdila.

Britský premiér Boris Johnson se svou těhotnou partnerkou Carrie Symondsovou, (8.03.2020). V Downing street pořádali oslavy Mezinárodního dne žen, zde se oba setkali s poslankyní u kterého se potvrdil koronavirus.Britský premiér Boris Johnson se svou těhotnou partnerkou Carrie Symondsovou, (8.03.2020). V Downing street pořádali oslavy Mezinárodního dne žen, zde se oba setkali s poslankyní u kterého se potvrdil koronavirus. | Twitter Downing Street

Britové se bojí o „vydřičku“

„Kde je Carrie? Je v izolaci?“ Taková byla reakce Britů, když jejich premiér oznámil, že je nakažený. Johnson na svém twitteru vysvětlil, že má je mírné příznaky a že bude pracovat z domova. Většinu lidí však zajímalo spíš, jak je na tom jeho snoubenka. Někteří se dokonce nechali slyšet, že „si Johnson o to koledoval, když otálel s restrikcemi“.

„Všechna sranda stranou, jak je na tom Carrie?“ objevilo se v několika komentářích pod premiérovým oznámením. Podle listu Daily Mail Symondsová není v Downing Street, se psem Dilynem je v londýnském bytu, který si v červenci 2019, těsně před stěhováním do Downing Street, pořídila s Johnsonem. Premiérův mluvčí odmítl odpovídat na otázky kolem Johnsonovy snoubenky, není tedy známé, zda se také nechala testovat.

„S premiérem se neviděla už několik dní“

„Je v jižním Londýně, v bytu v Camberwellu. Má u sebe svého psa Dilyna, s premiérem se neviděla už několik dní,“ objasnila pro televizní stanici ITV komentátorka Camilla Tomineyová, která je blízkou přítelkyní Symondsové. Neexistují zatím žádné studie o tom, že jsou těhotně ženy náchylnější ke koronaviru, v Británii pro ně však platí stejně přísná preventivní opatření jako pro seniory a je jim výrazně doporučována až 3měsíční karanténa.

V Británii je k pátku 24. března více než 11 tisíc nakažených, koronavirus si v zemi vyžádal již 578 obětí. Lékařům se podařilo vyléčit 135 pacientů.

Video Tiskovka VFN o pacientu léčeném Remdesivirem - Blesk TV

liskabystrouska ( 29. března 2020 07:57 )

dajka123 ( 27. března 2020 21:56 )

Co za blběnu může mít za partnera takového tydýt navíc s ním zplodit dítě?

jajanene ( 27. března 2020 19:04 )

Má upřímný výraz, vypadá podle toho, jaký je.

pitkin01 ( 27. března 2020 17:24 )

ten blbeček je podobný tydýtovi Pavlaskovi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud