Křemílek a Vochomůrka u Pařezové chaloupky plní nařízení vlády: Kvůli koronaviru mají roušky

Autor: zb - 
26. března 2020
14:38

Roušky už mají i Křemílek a Vochomůrka, kteří dohlížejí na autobusovou zastávku s Pařezovou chaloupkou v Němčovicích na Rokycansku. Pohádkové postavičky tak jdou příkladem místním a navíc dokážou zklidnit i neukázněné řidiče.

Obě ze dřeva vyřezané pohádkové figury dostaly kvůli epidemii koronaviru krásné puntíkaté ústenky. „U nás platí roušky pro všechny bez výjimky,“ řekl s úsměvem starosta Němčovic Karel Ferschmann. Lidem se to líbí. „Je to něco, co nás v této těžké době trochu pobaví,“ usmála se Pavla Poláková.

Večerníčkové postavičky dokonce umí i zklidnit neukázněné řidiče. Dříve tudy jezdili jako blázni. Teď u Perníkové chaloupky zpomalí, a někdy i zastaví, aby si Křemílka a Vochomůrku se zakrytými nosy a ústy prohlédli.

Chaloupka „jako živá“

Pařezová chaloupka je postavena do podoby pařezu z bílých tvárnic. Omítka, natřená barvou na hnědo, pak věrně imituje kůru. A aby to bylo se vším všudy, roste u chaloupky i mech a kapradí.

Na vše pak dohlíží u vchodu do čekárny obě pohádkové postavy Křemílek a Vochomůrka, teď s rouškami na obličeji. První díl večerníčku Křemílek a Vochomůrka odvysílala Československá televize v roce 1968.

VIDEO: Takhle stavěli v Němčovicích Pařezovou chaloupku.

Video Takhle stavěli Pařezovou chaloupku na autobudové zastávce v Němčovicích na Rokycansku. - Romana Vébrová

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud