Koronavirus položil cestovku: Vozila Čechy do Řecka, klienti smutní nad zrušenými zájezdy

Autor: Darina Jíchová - 
21. března 2020
22:36

Za oběť koronaviru padla také společnost Aeolus, řecká cestovní kancelář, s.r.o., která od roku 2002 působí rovněž na českém trhu a s pobočkami v Praze a Brně nabízí zájezdy do oblíbených destinací Čechů jako Řecko, Chorvatsko nebo Turecko či Egypt. Informace o zrušených dovolených dostali už i na dovolenou natěšení čeští klienti.

CK ke dni 17. března podala návrh na insolvenci. Svůj krach nespojuje jenom se současnou pandemií koronaviru, ale také s uzemněním poruchových Boeingů 737 MAX 8, ke kterému došlo loni v březnu.

Na dovolenou se nepojede

Čeští klienti už začali od CK dostávat informační maily, že se jejich zájezdy kvůli úpadku neuskuteční. „Tak mi právě dorazil email, že se náš zájezd s Aeolem neuskuteční,“ postěžovala si jedna Češka na svém facebooku.

Cestovka nemá na vrácení záloh

Vedení Aeolu rovněž oznámilo, že kancelář nemá dostatečné finanční prostředky na to, aby pokryla storna a mohla vrátit zaplacené zálohy. Návrh na insolvenční řízení již podepsal jednatel společnosti Antonios Iliopoulos.

Na svých stránkách případně facebooku zatím cestovka svůj krach neoznámila, poslední příspěvek z 15. března informuje o uzavření všech poboček kvůli šíření koronaviru.

Aeolus, řecká cestovní kancelář, s.r.o. vznikla roku 1993 na Slovensku, kromě klasických zájezdů do Řecka nebo Turecka se s ní dá vyjet i do Spojených Arabských emirátů.

mislivec ( 21. března 2020 23:03 )

Lýtat s Řekama na dovču, to musí bejt pro otrlý borce, tak snad je teď nepovalý ani proprděná záloha.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud