Už druhý nakažený taxikář ve vážném stavu. Jednoho připojili na mimotělní oběh

Aktualizováno -
15. března 2020
15:04
Autor: sova, jim - 
15. března 2020
13:14

Novým typem koronaviru se nakazil další taxikář. Jeho stav je velice vážný, v noci byl převezen z Thomayerovy nemocnice v pražské Krči do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Partie televize Prima. Už dříve skončil v nemocnici řidič, který jezdil pro Uber, také jeho stav je velmi vážný, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Druhý taxikář taktéž jezdil pro Uber.

V nemocnicích je podle Babiše v současnosti kvůli koronaviru hospitalizovaných 31 pacientů. „Na Bulovce jich bylo sedm, jednoho pouští domů. Problém je, že například ta Američanka s přítelkyní z Ekvádoru, které jsou už 14 dní na Bulovce, jsou zdravotně v pořádku, ale stále vylučují ten vir, takže je nemůžeme pustit,“ uvedl premiér.

Podstatně horším případem je podle Babiše nákaza dalšího taxikáře. Jeho stav je velice vážný, v noci byl převezen z Thomayerovy nemocnice v pražské Krči do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, uvedl.

Další komunitní přenos

V péči lékařů jsou tedy už dva taxikáři a oba jsou v kritickém stavu připoejní na jednotce intenzivní péče k plicním ventilátorům. Ten, který byl převezený z Thomayerovy nemocnice, je v horším stavu: „V tuto chvíli je připojený na mimotělní oběh a uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav,“ řekl pro ČT24 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). 

Druhý taxikář, ročník 66, jezdil podle ministra pro stejnou taxi službu, tedy Uber. „Oba nemají žádnou cestovatelskou anamnézu. Jsou to pacienti, kteří se od někoho nakazili. A my nic nevíme o tom, jak se nakazili. Nebyli totiž v zahraničí, nebyli vědomě s někým, kdo byl v zahraničí. Tohle je takzvaný komunitní přenos,“ vysvětlil pro televizi ministr.

Nyní probíhá šetření, s kým byli taxikáři v kontaktu. Již dříve Vojtěch řekl, že první infikovaný taxikář byl první osobou v Česku, která se nakazila komunitním přenosem. Což je způsob nákazy, při níž je infikovaný člověk bez vazby na osoby, které by navštívily oblasti s výskytem onemocnění. 

V Česku je už 231 potvrzených, od sobotního večera jich přibylo 42. 

verka1 ( 15. března 2020 17:47 )

Modlete se za uzdravení taxikáře, je to mladý muž.

Powervir ( 15. března 2020 17:47 )

Tak co vy lůzo a odpade antibabišovské hnídy slizké, šup do prace a pořadně se tu zase vyblejte na adresu nejlepšiho premiera všech dob ❤ ČR pana Babiše !!
Vy hnusný nenažraný zakomplexováný nuly.
Ta opatření a karanteny vam ze srdce přeju!
Mě tady na Bali je NÁDHERNĚ a jeste mésic bude! 😂👍
Většina lidí v ČR je rozumných a zkratka chápe stav ktery je a bere ho ,ale vždy se najde pár nenažranych tupců radobypodnikatelů a komediantů co budou remcat na vše a vždy co udělá p.Babiš!

Ji Novotn ( 15. března 2020 16:23 )

Moravec na ČT24, tak debilní otázky stále dokola může klást jen hňup.

emakessner@seznam.cz ( 15. března 2020 16:10 )

Tak já si nemyslím, že vláda na to kašle, naopak. Ale lidi jsou hloupí a podceňují nemoc. Vidím to doma, denně se s manželem hádám. Nikdy jsem nevěděla, že žiju s takovým p rimitivem

mikima2 ( 15. března 2020 15:48 )

A kdo a co ti bránilo v tom, aby sis je koupil dokud byly.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud