Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Komentář: Babiš znovu všechny zaskočil. Tentokrát chce lidem plnit peněženky

Autor: Petr Holec - 
7. srpna 2020
05:10

Lidé nejraději volí vlastní peněženkou. A málokdo to ví tak jako premiér Andrej Babiš (ANO). Právě on teď v rámci zrušení superhrubé mzdy vykopl snížení daně z příjmu zaměstnanců na patnáct procent, čímž krátce před volbami zaskočil nejen koaliční ČSSD, ale i opozici. A hlavně ODS, která rovnou patnáctiprocentní daň slibovala ve volbách v roce 2006, jenže pak se z ní stala daň dvacetiprocentní.

To se v politice často stává, proto se právě ODS k Babišovu návrhu hned ochotně hlásí. Nikdo sice neovládá zapomínání vlastních slibů tak jako politici, jenže ODS na svou někdejší rovnou daň i menší povolební zradu voličů výjimečně nezapomněla. A zrušení vlastní superhrubé mzdy i snížení daně z příjmu slibovala voličům i dál. Takže teď nakonec skončila v náručí Babiše, ostatně nic moc jiného jí ani nezbývá. Jen už to případně úplně nebude její patnáctiprocentní daň, ale Babišova.

To ČSSD se naopak zkouší bouřit. „Od ČSSD nemůže nikdo očekávat, že bude dělat daňovou politiku ODS,” komentoval to v Právu šéf ČSSD Jan Hamáček. ČSSD daně z příjmu spíš zvyšovala. Jen je otázka, co výrazně menší vládní straně, bojující navíc o záchranu, vlastně zbude. Na případném snížení daně z příjmu o pět procent totiž vydělají úplně všichni zaměstnanci: ti s podprůměrným hrubým platem kolem 25 000 korun měsíčně, tedy i zbývající voliči ČSSD, si polepší o víc než tisícovku měsíčně. A ti bohatší i o několik tisíc.

A to se samozřejmě počítá. Stejně jako to, že Babišův návrh připraví státní rozpočet o zhruba devadesát miliard korun. Ne, že by to zrovna nyní úplně potřeboval, kvůli koronaviru dávno připomíná ementál. Šéf ANO nicméně argumentuje tím, že se do něj peníze vrátí. Jen je lidé místo na daních prostě zaplatí tím, že je sami podle sebe utratí za různé zboží a služby. Jak moc se to nakonec skutečně finančně kompenzuje, to teď nikdo věrohodně nespočítá, protože jde o kalkulaci lidského chování. Od Babiše je to každopádně chytrý výkop.

Vládní koalice má na přání ANO zrušení superhrubé mzdy i snížení daně z příjmu v koaliční smlouvě, ovšem jen na devatenáct procent. Babiš teď přidal další čtyři procentní body a ČSSD tím nemile překvapil. Podle koaliční smlouvy má vláda navrhovat daňové zákony po vzájemné dohodě, jenže blížící se volby i politická realita často trumfují i koaliční dohody. ANO vidí opoziční pokusy o integraci i to, že ČSSD v příštích krajských i sněmovních volbách vážně hrozí další debakl. A ODS je po dlouhém půstu znovu natěšená na moc. Takže pro jistotu hodilo rukavici ČSSD i ODS.

A ODS ji zvedla tak, že Babišovi dokonce na prosazení patnáctiprocentní daně z příjmu hned nabídla hlasy svých poslanců. Tím premiéra zbavila potřeby vládní ČSSD i polovládních komunistů, protože dá spolu s ANO ve Sněmovně těsnou většinu. Šéf ANO ovšem vyhraje, i když náhodou prohraje. I kdyby totiž jeho návrh nakonec kvůli ČSSD neprošel, lidé si ho zapamatují a ještě má k ruce jasného viníka. A voličům, které ČSSD ještě nepřebral, prostě řekne: volte ANO a budete se mít líp.

pokrok ( 17. srpna 2020 12:39 )

Správně díš !
Nejvíc krade - slovenský Čáp - Andréš Bureš - estébák,
z Olbramovického Čapího hnízda -
dotovaného evropskými dotacemi vč. reklam atd...

Proto má ze svých blbečků kteří jej volí -
tak stále vyřehtaný zobák .
Co se sjako komouš a pomocník STB naučil -
tak po Listopadové 1989 -jako když našel !

Zlodějiny , oblbování a podrazy - je to jediné,-
co Babiš umí a ovládá dokonale.

A protože nemám rád blbce natož podrazáky,-
tak ti sděluji ,-

že ta sorta ke které sice nepatřím ,-
ale které fandím a kterou budu volit -
ještě nic našemu státu ani jeho občanům neukradla !

Ta má zatím čistý štít !!

gejzovic ( 16. srpna 2020 13:53 )

nejvice rozkradla ta sorta ktere fandis,mam takovy pocit že postřelena husa kejha nejvice

gejzovic ( 16. srpna 2020 13:49 )

zacni konečně,pracovat a nežvatlej

pokrok ( 9. srpna 2020 22:40 )

Dovětek :
jak se píše v dalším článku - tak Babišovi hrozil na Slovensku kriminál .
Proto utekl do ČR - kde jej pod svá "křídla" - vzal Miloš Zeman,-
který mu v jeho lumpárnách - "jde na ruku "

NIc lepšího si tento podrazák a lhář - nemohl ani přát .-
než Miloše Zemana a 30% českých blbců kteří jej volí !!!

pokrok ( 9. srpna 2020 22:35 )

"JAK Babiš ku Agrofertu přišel"
http­s://ww­w.ro­dina­.cz/na­zor189­44294­.htm

zajímavé čtení o začátcích Babiše:

Zde se píše :

"Společnost Agrofert byla v první polovině devadesátých let dceřinou firmou slovenské společnosti Petrimex, pro kterou člen KSČ (a možná i agent St Andrej Babiš už před rokem 1989 pracoval. A protože byl navíc dítětem prominentní komunistické rodiny, mohl pracovně i do zahraničí. Na konci vlády komunistů už byl zasloužilým kádrem, kterému se i díky známým podařilo udržet se u moci i po roce 1989, kdy se přerodil v manažera a podnikatele. A tak mu vedení Petrimexu dalo pozici ředitele Agrofertu, dceřiné firmy mateřského Petrimexu.To mu po čase bylo zřejmě málo. Při zasedání v dubnu 1995 zjistili členové dozorčí rady Petrimexu, že už jejich společnost není 100% vlastníkem své společnosti Agrofert, ale pouhým 25% vlastníkem. Co se stalo? Stačil jeden papír. Někdy někde museli zasednout tři členové (Babiš, Anton Rakický a Elena Trenčianská) pětičlenného představenstva Petrimexu a museli rozhodnout o navýšení základního jmění Agrofertu a zároveň, že se Petrimex vzdává majoritní pozice ve své dceřiné firmě. Zápis z tohoto pro život Babiše naprosto klíčového zasedání, má však mnoho trhlin, jak zjistili Reportéři ČT. Například jedna ze tří účastníků onoho zásadního zasedání, Elena Trenčianská, byla v té době zřejmě na služební cestě v Anglii. Dalším problémem bylo, že o tomto zasedání nevěděli členové dozorčí rady. Dokonce to, že se uskutečnilo a že fakticky přišli o svou společnost, se dozvěděli až po dvou měsících. Reagovali však hned. Babiše podle reportáže odvolali a vyhodili. Sepsali žalobu a chtěli svou společnost zpět. Kvůli tomu, že jim zasedání bylo zatajeno, však žalobu podali až po lhůtě. Nebyla tudíž uznána. Petrimex tak přišel díky jednomu zápisu o mnohamilionovou společnost."

celé tady:

http://forum24.cz/z-vyhozeneho-reditele-kteremu-hrozil-kriminal-miliardarem-reporteri-odhalili-zacatky-babise/

Jak se píše v dalším č

Zobrazit celou diskusi
Další videa