Komentář: Zeman „popravil“ oblíbenkyni Válkovou. Hamáčka nechá slíznout průšvih s Čínou

Autor: Petr Holec - 
13. ledna 2020
05:40

Helena Válková (ANO) se prezidentovi i premiérovi vrací jak bumerang. Miloš Zeman ji kdysi držel, když se jí coby ministryně spravedlnosti zbavoval Andrej Babiš (ANO), načež jí Sněmovně nedávno navrhl jako příští ombudsmanku. Teď se vládní zmocněnkyně pro lidská práva oběma odvděčila, když server Info.cz zjistil, že během normalizace psala s bývalým prokurátorem Josefem Urválkem. Někdejším komunistickým katem, články oslavující ochranný dohled. Ten totalitní režim zneužíval proti svým oponentům.

Zeman s Babišem proto Válkovou společně přiměli, aby se nominace na ombudsmanku sama veřejně vzdala, což taky poslušně udělala. Prezident je ovšem známý tím, že s těmi, co ho podobně veřejně „zneuctí“, nemá žádné slitování a finální destinací bývá peklo. Nerad je sám za „blbce“, když už „blbce“ tak rád dělá z ostatních.

V rozhovoru pro Blesk.cz S prezidentem v Lánech proto Válkovou nenápadně popravil ještě jednou. „Do jisté míry je to spojené. Ale nechci nikoho navádět k nějakým krokům,“ odpověděl na otázku, jestli by Válková měla kvůli spolupráci s Urválkem skončit i jako vládní zmocněnkyně pro liská práva.

Video  Zeman: Jsem rád, že Válková nominaci odmítne. Zmínil novou favoritku  - redakce Blesk

Zeman nadělil Hamáčkovi a přiznal, že Číňani „zradili“

Tak určitě. Zeman samozřejmě nechce Babiše k ničemu navádět, jen mu prostě sdělil, že by měl Válkovou pohřbít znovu. A tentokrát určitě definitivně, protože po Urválkovi už žádný comeback nebude.

Zeman ale v rozhovoru nerozdal radost jen Válkové. Snad jako kompenzaci, že i jeho teď začal zvát do Lán na obědy, nadělil i vicepremiérovi, ministru vnitra a šéfovi ČSSD Hamáčkovi. V rozhovoru totiž řekl, že ho místo sebe pošle do Číny, protože tam sám už byl pětkrát.

Ano, to byl – a pořád nic. Zeman pořád sliboval čínské investice a kvůli návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v roce 2016 dokonce na „klid“ v Praze částečně dohlíželi i tajní čínští agenti, jak přátelské manévry to byly. Číňani ale stejně radši investují jinde a do Prahy jezdí jen na pivo. „Čínská strana nesplnila to, co slibovala,“ přiznal v rozhovoru Zeman. Takže ji za to teď ztrestá Hamáčkem: místo prezidenta do Číny pojede jen vicepremiér. Hlavně aby si toho v Pekingu všimli.

Video  Prezident Zeman o Válkové, kauze Alexie, polibku dcery i tanci s Babišovou  - Blesk TV

Chudák Hamáček. Před krajskými volbami sotva drží pohromadě vlastní partaj a v létě navíc dostal od Zemana už jednu facku, když mu prezident odmítl jmenovat ministrem kultury místopředsedu ČSSD Michala Šmardu. Teď ho ještě pošle do Číny, aby tam za něj slízl, že na jeho vřelou náklonnost (pro níž má čeština i jiný výraz) z vysoka kašlou. Šéf ČSSD aby si na tu štědrou prezidentskou nadílku půjčil další tvář, běžné dvě totiž na to už přestávají stačit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pooresh ( 14. ledna 2020 09:36 )

Mezi bolseviky oblibena zabava.Jiz Gottwald popravil nekolik svych pratel a pomocniku!

tomik007 ( 13. ledna 2020 15:51 )

Takze vnitrokomunisticka zabijaczka

jdi-se-bodnout ( 13. ledna 2020 14:10 )

(Ur)Válková o svém spolupracovníku nevěděla, co je zač? Ty politické vraždy byly něco ta zanedbatelného, že se už tehdy na ně zapomělo?

pooresh ( 13. ledna 2020 13:51 )

Ale s.Valkova,to je jen spicka ledovce! Ja tedy,diky neuveritelne podobe,vzdy predpokladal,ze je to Urvalkova dcera!

anonym01 ( 13. ledna 2020 11:28 )

CINANI SLIBUJI, BLAZNI SE RADUJI. NEJEN V CESKU, ALE I JINDE V EVROPE

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud