Komentář: Zeman nadělil Ježíška. Radost lidem a Babišovi, bolest opozici a chvilkařům

Autor: Petr Holec - 
27. prosince 2019
05:40

Můžete milovat nebo nenávidět prezidenta Miloše Zemana, jedno mu ale určitě nelze upřít: za jeho politickým úspěchem vždy stálo hlavně to, že efektně dokáže svým voličům sdělit přesně to, co potřebuje. A udělal to znovu i ve svém letošním vánočním poselství, i když žádné voliče už nepotřebuje, protože potřetí už na prezidenta kandidovat nebude, i kdyby chtěl. Navíc to provedl nezvykle nekonfrontačně, takže svým tradičním oponentům nenahrál na přímou konfrontaci, na níž čekali.

Nenávist tak případně zůstane na jejich vlastním hřišti, což starý mazaný lišák samozřejmě dobře ví. Zeman začal trochu nevánočně, když Česko vykreslil jako zemi „pomalosti“: podle něj pomalu soudí naše soudy, pomalu stavíme dálnice a pomalu stavíme i domy. To je jistě všechno pravda, jen to asi od hlavy státu málokdo čeká zrovna na Vánoce, kdy je všechno nějak pomalé, protože se všichni zkoušíme zastavit i bez kalamity na D1.

Zeman tím ovšem jen předešel svou následnou chválu Česka jako ekonomicky úspěšné země s mizivou nezaměstnaností a rostoucími platy. Vlastně jen zopakoval to, co lidem stále opakuje i premiér Andrej Babiš, a ne náhodou: v zemi, kde nyní všichni nakupují, jako by se zítra měl vrátit komunismus včetně prázdných obchodů, jen málokdo slyší na neustálý brek opozice, že je špatně. Zeman tím jasně řekl, že chápe vývoj Česka stejně pozitivně jako Babiš, kterého navíc pochválil i za Národní investiční plán.

Tedy: prezident za něj jakoby pochválil celou vládu, snad aby na Vánoce naděloval štědře na všechny strany, když už je na patnáct minut televizní Ježíšek. Jenže vzhledem k tomu, že Babiše zkusila za Národní investiční plán kritizovat i vládní ČSSD, je znovu jasné, koho konkrétně prezident chválí. Takže jestli někdo pochyboval, jak moc pořád stojí za Babišem, dostal i na Vánoce odpověď. A to způsobem, jímž se Zeman nejspíš trefil i do nálady a pocitů nemála Čechů.

Prezident totiž kromě svých libůstek, mezi něž už dvacet let patří daňové výjimky nebo obnovitelné zdroje včetně zlodějských solárních „polí“, zkritizoval i ekologické fanatiky, kteří si podle něj ze svého boje udělali „náboženství“. Ještěže chudák Greta Thunbergová nejspíš nerozumí česky, protože Zeman mluvil i k ní. A nejen k ní: třeba středoškoláky, co za klima demonstrují v pátek, poslal v pátek do školy a na demonstrace v sobotu. Určitě tím potěšil mnohé rodiče.

Ještě než prezident ve svém projevu všem popřál „radost ze života“, popřál nám i „bolest“. Tentokrát ale jen bolest z myšlení, jemuž se prý máme intenzivně věnovat, abychom byli skutečně svobodní a informovaní lidé. Zeman tím znovu vytáhl proti všem svým oponentům, jimž své k prezidentovi méně vřelé názory servírují jím nenáviděná média. A to včetně „Chvilkařů“, kteří demonstrují proti Babišovi i proti němu. „V parlamentní demokracii premiéři přicházejí a odcházejí na základě výsledků svobodných voleb. Tečka,“ vzkázal prezident Mikulášovi Minářovi a spol.

Zeman, jenž o Vánocích vypadal v lepší kondici než před dvěma měsíci, kdy na hradě sotva dokázal rozdat státní metály, přednesl už své sedmé „vánoční poselství“. Těžko samozřejmě říct, jak moc jde o poselství, když mluvíte o stavebním povolení a volebních kandidátkách. Prezident ale každopádně řekl přesně to, co potřeboval. A výjimečně to řekl i způsobem, kdy nikoho neurazil, přestože hlavně opozici znovu vzkázal, kdo je nejen na hradě pořád pánem. Vlastně jen „rozdal radost“, řekli by naši herci.    

Video  Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana 2019  - TV Nova

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gejzovic ( 30. prosince 2019 11:19 )

ja kdyz vydim v ct tu opozicni bandu jinak se to neda nazvat tak radsi prepnu na barandov

Jen-pravda ( 28. prosince 2019 16:42 )

Přeju vsem havloidům a sluničkářům jen nemoce,neštěsti a zuba­tou!👍👍­👍👍👌👌👌😆­😆😂😂🤣👍👍
Přesně jako to oni přejou jinym!

dobryclovek ( 28. prosince 2019 12:43 )

špíny chcíplotiny jen aby vás nedohnalo to co přejete prezidentovi!! věřím a přeji vám to že vás brzy dohoní!!smrtka.

tomik007 ( 27. prosince 2019 20:33 )

To je jednoduche - V KAZDE

zdenekksevratil ( 27. prosince 2019 18:57 )

Velikonoce už hradní bimbo kulobulva nedá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud