Komentář: Jágr předvedl čínský blafák. Vybruslí i z medaile od Zemana?

Autor: Petr Holec - 
8. 5. 2019
05:20

Nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr vyrazil s prezidentem Milošem Zemanem do Číny a hned za to schytal bodyček. A to nejen od obvyklých podezřelých protizemanovců, jejichž prapor tradičně hrdě nese režisér Jan Hřebejk a kteří svou milou rétorikou o „kreaturách“ dávno trumfnou i twitter Jiřího Ovčáčka. Do Jágra se tentokrát navezl například i novinář Tomáš Etzler.

„Peníze to nevysvětlí. Tohle je absolutní selhání a nedostatek lidské slušnosti, osobní integrity a charakteru. Nejhorší prostituce. Od údajně věřícího člověka. Naprostá stoka,“ napsal Etzler, jenž v Číně působil jako televizní zpravodaj České televize. Má pravdu, peníze to opravdu nevysvětlí - Jágr jich má nejspíš dost. Teď má ale mnohem horší problém, „pomoci“ se mu totiž možná rozhodl Zeman, jenž nenechá žádný atak bez protiútoku.

Prezident chce Jágra odměnit státní medailí a z toho ani slavný hokejista už tak snadno nevybruslí. A navíc, když mu Zeman slibuje 28. října připnout rovnou tu nejvyšší medaili, protože jednu nižšího řádu už dostal od jeho předchůdce na Hradě Václava Klause. „Já netušil, že Jaromír Jágr má medaili nižší třídy. Myslím si, že tohle je výborná příležitost, jak z druhé třídy udělat první třídu. Mám tady v Lánech papír, na který si píšu seznam návrhů na vyznamenání. Hned, jak skončíme, jdu do pokoje a Jaromíra Jágra si tam připíšu,“ řekl Zeman v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech.

Chudák Jágr. V Číně se stal ambasadorem hokeje a ne, aby se tam jako Zeman učil „stabilizovat“ společnost. Ani bývalý slavný hokejista určitě nesmaže Zemanovo manko ohledně čínských investic v Česku, které nám prezident pořád slibuje, aby ospravedlnil, že se mu právě Čína stala druhými Lány. Taky ale svým čínským výletem neudělal nic špatného: sportovci, stejně jako umělci, které za to ovšem Hřebejk a spol. netepou, bývají národními „maskoty“ diplomacie všude na světě. Nebo aspoň v zemích, které si nějaký sport můžou dovolit.

Teď ovšem Jágrovi vážně hrozí, že se stane osobním maskotem Zemana. Ten totiž o jeho nejvyšším státním vyznamenání začal mluvit až v přímé reakci na jejich společný výlet do Číny, čímž dal Jágrovi hned dva břežněvovské polibky smrti: zaprvé tím případnou medaili devalvoval na úroveň osobního džihádu s „pražskou kavárnou“. A zadruhé ji zpolitizoval, tedy jestli to po všech metálech pro kamarády ještě víc jde.

I obávaný hokejový útočník kvůli tomu musel znovu do obrany. „V tuhle chvíli mám důležitější věci na práci a nechci se k tomu vůbec vyjadřovat. Nechte jménu Jágr trochu odpočinout. Nechci, aby na něj lidé byli alergičtí. Znáte to, všeho moc škodí,“ napsal Blesku. Svatá pravda. Ze své čínské „kauzy“ zatím Jágr vyšel jako ten chytřejší, když Hřebejkovi s Etzlerem svým neemotivním vysvětlením uštědřil elegantní blafák. Objet starého lišáka Zemana by se mu ale podařit nemuselo.

Video S prezidentem v Lánech: Zeman o výměně ministrů, metálu pro Jágra i hysterce - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 8. května 2019 17:12 )

petr12 ( 8. května 2019 15:54 )

serte na ty kecy pisálkové,apolitici,senátoři nebý ruských hrdinu tak je
z vás mýdlo,levná pracovní síla na plantážích a vy politická
galérko,kmotro opzice senátoři dejte svíčku do kostela děkujte rusum že
vám umožnili žít,krást,tunelovat ve stovkách miliard chrochtat,ojebávat
občany!! a hrát si na grázli politiky.

satanas ( 8. května 2019 15:11 )

Popirani nacistickych zlocinu je treba trestat stejne jako popirani Holocoustu!!

satanas ( 8. května 2019 15:06 )

ZDF-info- Vebrechen der Befreier..-Zlociny osvoboditelu..

satanas ( 8. května 2019 15:04 )

Daleko vetsi problem nez ma Jagr je valka se zdejsim cenzrem..Itak se daji
interpretovat dejiny..

Zobrazit celou diskusi
Další videa