Komentář: Šéfové stran se ve volbách lekli vlastních kampaní. Je to masakr

Autor: Petr Holec - 
4. 10. 2018
11:10

Letošní komunální volby pojí jedna věc: skoro všichni slibují úplně všechno. MHD zdarma i konec rozkopaných chodníků či dopravních zácep. Někteří kandidáti zase vylézají z popelnic nebo se jako starosta Prahy 6 Ondřej Kolář nechají veřejně šlehat rákoskou. Je to dokonce takový masakr, že se volebních kampaní vlastních stran lekli v předvolební debatě Blesk.cz i někteří jejich šéfové.

„Já tohle vidím poprvé,“ zděsil se například šéf lidovců Pavel Bělobrádek z videa, v němž pražský volební kandidát jeho strany Jan Faix terorizuje předvolební stánek SPD. Ne náhodou: Faix totiž vůbec nevypadá jako boží člověk, ale spíš jako „pirát“. Nápadně i připomíná šéfa Pirátů Ivana Bartoše, jenž se v debatě pro jistotu lehce distancoval od tramvaje spojující Prahu s Brandýsem nad Labem.

K podobě pražské volební kampaně své strany, jež se zvrtla v negaci ostatních, se radši úplně nehlásí ani šéf ODS Petr Fiala. A božskou nakonec překvapivě kápnul i šéf komunistů Vojtěch Filip. Ten přiznal, že KSČM trápí nedostatek kandidátů i proto, že prostě vymírají. Pravý politický bizár ale někteří lídři předvedli v palbě vzájemných otázek. Ty měly posloužit voličům a oživit předvolební diskusi, někteří si je ale vyložili trochu jinak.

Video Celý záznam debaty lídrů: Osobní útoky i „podkuřování" si - Blesk TV

Třeba místopředseda STAN Vít Rakušan se zeptal šéfa TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila, jestli si troufne na primátora Prahy - i když spolu tyhle dvě strany kandidují v koalici. Nahrát na smeč, říká se tomu v tenise. A Pospíšil nezklamal. Do palby se nakonec dostal aspoň s premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem a možná toho lituje. Šéf TOP 09 poslancuje už čtyři roky v Bruselu a možná proto si není úplně jistý, kolik bytů v Praze chybí – jestli 140 nebo 140 tisíc.

„Vždyť vy jste europoslanec, co tady vlastně děláte?“ zeptal se Babiš Pospíšila. Pro debatu lídrů stran dva dny před komunálními volbami to bylo příznačné. Většina jich totiž místo komunálních témat mluvila o těch celostátních. Ministryně práce a sociálních věcí ČSSD Jana Maláčová řešila minimální mzdu, zatímco Fiala dálnice. Evidentně si spletli volby a jsou v ročním skluzu: do Sněmovny jsme volili vloni.

Ironickou tečku celé debatě dal ovšem šéf ODS Fiala, když řekl, že strany pořád jen recyklují ty samé politiky. Svatá pravda. Nejspíš si nevšiml, že lídrem ODS v Praze je už poněkolikáté exprimátor Bohuslav Svoboda. Ze všech hlavních volebních lídrů je právě on jediný recyklovaný.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

knihomol ( 5. října 2018 17:25 )

xodesa vynikajicí!! všichni naši přátele souhlasí i zaryti ODS voliči museli sklopit před vašími fakty !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa