Komentář: ČSSD chce spasit Bc. Onderka. Paroubek myslí rovnou na Hrad

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
15. listopadu 2017
06:30

Zoufalé situace plodí zoufalá řešení. ČSSD dostala ve volbách výprask a v zoufalé situaci se nachází hned několikrát: politicky, personálně i finančně. Takže některé její členy napadají zoufalá řešení, jak z bryndy ven. Jeden takový teď dostala brněnská ČSSD, když zcela vážně navrhla, aby ČSSD spasil její bývalý brněnský primátor Roman Onderka.

Onderka je určitě skvělým spasitelem. Ve funkci primátora se tenhle víc než bodrý chlapík proslavil tolika věcmi, že nakonec ČSSD nejen připravil o vedení Brna. Ale ještě navíc osobně inspiroval vznik recesistického hnutí Žít Brno, které dnes v moravské metropoli spoluvládne. Není proto žádné překvapení, že je teď Onderka, novopečený poslanec, znovu připraven.

Méně vzdělaný kádr, jenž se se zahraničními delegacemi v noci loučil slovy „good afternoon“, má za sebou výraznou stopu. V primátorské funkci sbíral legrační vysokoškolské tituly a taky se nechal vozit ve služebním superbu s hezkou kmotrovskou espézetkou, aby všichni viděli, kdo je v Brně skutečný boss, zatímco další espézetky v číselném pořadí měli jeho náměstci.

Onderka ve své zatím nejvyšší politické funkci ovšem neinicioval jen vznik konkurenční politické síly. Na náměstí Svobody taky nechal za 12 milionů korun postavit slavnou časomíru připomínající pánské přirození, jíž se záhy přezdívalo „Megapinďour“. To, že drahá časomíra moc neukazuje čas, pak v TV předvolební debatě upřímně vysvětlil slovy, že městu ani tak nešlo o čas.

Prezident Miloš Zeman o pádu ČSSD:

Video Miloš Zeman o pádu ČSSD - Blesk TV

Onderka teď své náhlé puzení převzít ČSSD zdůvodňuje i tím, že ve volbách dostal nadprůměrně hlasů. Ano, udělal přesně o procento víc, než je průměr ČSSD. Pořád ale dostal výrazně méně hlasů než Bohuslav Sobotka, jehož rád veřejně viní z volebního debaklu. Velikán Onderka ale není sám, kdo teď ČSSD nabízí spasitelské služby. Do ČSSD se zoufale dobývá i její bývalý šéf a roční nezvolený premiér Jiří Paroubek, jehož ovšem stále odmítá jeho domovská pražská buňka ČSSD.

Paroubek ale nikdy nebyl mužem přízemních plánů. Takže když mu teď v politickém comebacku radši brání ČSSD, zamířil hned směle výš: v Týdnu se nechal slyšet, že ho Mirek Topolánek inspiroval svou kandidaturou na prezidenta a údajně že by taky vzal funkci ministra financí, kdyby ji nikdo nechtěl. Že se ČSSD znovu ozve obvyklý podezřelý Paroubek, to asi všichni nějak tušili, poslední dobou se totiž očividně trápí. Že se ale o vedení ČSSD vážně přihlásí právě Onderka, to je jen důkazem její bídy.

Milann ( 18. listopadu 2017 12:51 )

Pokud ČSSD nepochopí že je do tohoto srabu dostala svatá trojice tak to sněmy špatně skončí.

mirkazam ( 15. listopadu 2017 09:41 )

U Paroubka nemůže nic překvapit.Ten má tak vysoké sebevědomí,že to s tím Hradem myslí vážně.Paroubku,vaše éra už skončila !!!

kalina107 ( 15. listopadu 2017 07:39 )

Pokud okamžitě nevypadnou z vedení Sobotka , Zaorálek a Chovanec , tak ČSSD nespasí už vůbec nikdo . Čím dýl tam ta lotrovská banda bude , tím větší je možnost , že ČSSD vypadne vůbec z politiky .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud