Komentář: Páchá Nohavica sebevraždu? Nejdřív StB, pak Zeman, teď Okamura

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
27. 7. 2017
05:31

Známý folkař Jaromír Nohavica se nejspíš rozhodl ještě víc přiblížit k „folku“, tedy lidem. V ostravském hypermarketu se překvapivě vyfotil s politickým folkařem Tomiem Okamurou, jehož při tom označil za „sympaťáka“. Okamura si za cennou podporu veřejně ulevil slovy, že ho s populárním hudebníkem spojují podobné názory na „aktuální palčivé problémy“. 

Nechme stranou populistického křiklouna Okamuru, ten pro svou popularitu i politickou sebezáchovu udělá cokoli. Kdyby Češi najednou začali nenávidět Japonce, začne Japonce nenávidět i tenhle napůl Japonec z Moravy. Společné foto se „sympaťákem“ Okamurou zarazí spíš u Nohavici; ten si totiž své renomé celý život budoval spíš jako poetický glosátor života, jemuž je Okamurova PR nenávist cizí.

A podobné má ostatně i publikum: jeho koncerty připomínají spíš recitály než pouliční řev o venčení psů a prasat u mešit, k němuž nás nedávno moudře vyzval Okamura, když zjistil, že Alláh se teď v Česku prodává líp než export Romů do Indie.

Právě k tomu všemu se teď ale Nohavica veřejně přihlásil, i když od společné fotky spíš mlčí. Možná se tedy v pozdějším věku mentálně vybarvuje i on. Jen to prostě nedělá na Colours of Ostrava, ale spíš v hypermarketu.

Nedávno totiž sám zaskočil méně poetickým textem namířeným proti muslimům: „Šabadabada, šabadabada šabadadádá. Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu. Zabiju toho Barabu, toho Barabu, Alibabu, ze Sýrie,“ rozezpíval se Nohavica. Pravda, není to jeho umělecký vrchol a nejspíš to nebude ani na Anděla. Navíc je otázka, kde mu vlastně nějaký Arab šahal na babu: do chudého Česka totiž nechtějí ani Syřané a z Ostravy lidi spíš mizí.

VIDEO: Takhle o sobě a svém soukromí mluvil na Andělech dnes 64letý Jarek Nohavica

Video Jarek Nohavica: Tajemství jeho soukromí odhaleno - archiv Blesku, Markéta Reinischová
720p 480p 480p 360p 360p 240p 240p

Mnozí měli Nohavicu dlouho za boha a taky veřejné svědomí, jak u nás rádi říkáme všem od spisovatelů po herce. Pak ale přišla kaňka kvůli spolupráci s StB, jíž hudebník potvrdil s tím, že neudával. Letos na jaře si na něj vzpomněl i prezident Miloš Zeman, jenž tajemně naznačil, že by Nohavicovi mohl dát na podzim státní medaili. Proč ne.

Jen doufejme, že to není za StB, jak se poslední dobou na Hradě občas stává - Zeman totiž moc nevypadá na folkaře, co ráno hledá rosu na kolejích. A teď tu máme „sympaťáka“ Okamuru.

Ano, Nohavica nikdy nebyl „havlista“. Ostatně právě exprezident Václav Havel ho už před lety inspiroval k ironické skladbě „zklamaného občana“ nazvané prostě Pane prezidente. Barabové, Arabové, Alibabové a sympaťák Okamura je ale trochu jiné kafe: spíš Bílá liga než Darmoděj. A taky jako by Nohavica na starší kolena páchal reputační sebevraždu. Nebo aspoň pro ty chytřejší.

VIDEO: Okamura v posilovně: Honí svaly, ženy na to jdou, rozchod ho ale bolel, prozradil jeho nejlepší kamarád

Video Osoba blízká - Tomio Okamura - Jaroslav Šimáček, Petr Soukup
1080p 720p 360p

zvonik54 ( 10. srpna 2017 20:17 )

Četl jste to vůbec, doktore?

sorgedoktor ( 10. srpna 2017 18:02 )

Co nam podsouvate za nazory..

Zbysik ( 29. července 2017 12:46 )

No Vy jste ale ÍÁ...

zvonik54 ( 28. července 2017 04:28 )

 Pane Holče, kdyby byl Jarek Nohavica povahou konfliktní a prodejný jako Vy osobně, (jak jste ho nepřímo označil v článku), tak byste od něho dostal za to hodnocení prostě po papuli. Děkuji Jarkovi, že takový není, i když je to možná pro něj na škodu před mediálními hlupáky. Ale co je před hlupáky škoda, že?

illyria ( 27. července 2017 19:51 )

takže lžete... nemáte argumenty, tak urážíte...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa