Vládní brožura je plná fotek Sobotky, Babiš zcela chybí. Šéf ANO má jasno

Autor: Jan Kálal - 
14. 11. 2017
19:20

Nevraživost mezi končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a jeho vyhozeným ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) nevyprchala ani po volbách. Ukazuje to i brožura, ve které vládní tiskový odbor shrnuje čtyřleté působení kabinetu ČSSD, ANO a lidovců. Dokument Vláda Bohuslava Sobotky 2014–2017 je plný čísel a ministerských úspěchů. Jméno Andreje Babiše, natož jeho fotku, byste v něm hledali marně, zato šéf vlády tu má snímků na dva kalendáře.

Brožura se 40 stranami začíná úvodním slovem premiéra a sérií čísel. „Jsem velmi potěšen, že mohu v listopadu roku 2017, po čtyřech letech vládní práce, jako premiér jasně říci: Moje vláda téměř všechny důležité věci úspěšně prosadila, v České republice se žije lépe než před čtyřmi lety. Jsme teprve třetí vládou v historii ČR, které se podařilo naplnit celý čtyřletý mandát!“ raduje se Bohuslav Sobotka úvodem.

„Pomáhali jsme českým podnikatelům a firmám, které chtějí v ČR investovat,“ zmiňuje Sobotka, aby připojil: „Dosáhli jsme rekordního hospodářského růstu i stimulu ekonomiky.“ Dokument pak úspěchy probírá resort po resortu, vždy s fotkou příslušného ministra, vedle kterého nikdy nechybí ani předseda vlády.

Brožura popisuje úspěchy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).Brožura popisuje úspěchy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). | 

Úspěchům ministerstva financí je vyhrazená strana 14 se třemi odrážkami. Státním rozpočtem, bojem s daňovými úniky a daňovými změnami. Je tu zmíněný lepší výběr daní, snižování schodku rozpočtu, zavedení elektronické evidence tržeb, kontrolní hlášení nebo snížení DPH na léky i sleva na dani pro rodiny s dětmi. Bohuslav Sobotka tu má fotku s ministrem Ivanem Pilným, byť ani ten tu není zmíněný jménem.

Brožura popisuje úspěchy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).Brožura popisuje úspěchy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). | 

Babiš: Sobotka to vždycky hrál na sebe

„Nepřekvapuje mě to. Tohle je přesně styl práce premiéra Sobotky. On nikdy nebyl nadstranický férový šéf. Jeho vláda absolutně nebyla tým. Vždycky to hrál na sebe a své ministry, možná ještě tak na lidovce,“ uvedl Babiš pro Blesk.cz.

„A ještě horší to pak bylo, když zjistil, že jeho ČSSD dramaticky padají preference. Chtěl se mě za každou cenu zbavit, tak mě vykopl z vlády a nedal ani do brožury. Přitom jsem na ministerstvu financí udělal hodně práce, vybrali jsme miliardy na daních navíc, ekonomika roste, měl jsem přebytkový rozpočet, vrátili jsme peníze lidem a tím vším se Sobotka rád chlubí,“ dodal šéf ANO pro Blesk.cz. Zmínil ještě, že je rád, že lidé Sobotkovi ve volbách neuvěřili a že sám teď musí postavit vládu, která jako tým fungovat bude.

Video Poslední rozhovor s Babišem před „vyhazovem“: Porazili mě! - Tomáš Belica
720p 480p 360p 240p

Že o Babišovi není v brožuře ani čárka, okomentoval vládní mluvčí Martin Ayrer. „Snahou mého týmu bylo připravit zajímavé informace o čtyřech letech vlády premiéra Sobotky, je to už 4. brožura v pořadí,“ zmínil Ayrer pro Blesk.cz. „Cílem nebylo poskládat brožuru jakkoli politicky či snad někoho dávat více a někoho méně. Fotky, jak je patrné, jsou všechny z bilančních schůzek premiéra v rámci čtyř let vlády,“ připojil vládní mluvčí.

„Máme dávno po volbách, můj tým není odnoží žádné politické strany,“ zdůraznil také bývalý mluvčí ČSSD.

Video Co si Bohuslav Sobotka slibuje od nového ministra financí Pilného? - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Andrej Babiš v Sobotkově vládě skončil letos v květnu po několik týdnů trvající vládní krizi. A zatímco jeho ANO v říjnových volbách získalo téměř 30 procent hlasů, ČSSD se propadla na 7,27 procenta. To už byl volebním lídrem ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Babiš se mezitím stihl oženit, Sobotka naopak ohlásil odchod od manželky.

Doporučujeme
flesch2z ( 16. listopadu 2017 16:12 )

V České republice se žije lépe než před čtyřmi lety. A občané ČR jsou z toho blahobytu tak uneseni, že právě proto a především díky SSobotkovi dostala ČSSD 7,27% hlasů. SSobotka absolutně pohrdá českým národem, když říká, že se lidem žije lépe něž před čtyřmi lety. Je mi jedno, jestli je na fotkách Babiš, nebo ne. Ale SSobotka je ten nejodpornější vlastizrádce, který kdy byl v české vládě.

marmat ( 16. listopadu 2017 01:11 )

SAMOŽERSTVÍ V 100% KRYSTALICKÉ FORMĚ....Jak hluboko ještě klesnou páni Sobotkové, Kalouskové, Fialové, Stanjurové, Zaorálkové , Bártíkové nyní i pochlapení Bělobrádkové (!!!)i Fojtíkové ???- Figury absolutně nepoučené propastným výsledkem z voleb Stihli za vteřinu 12 nastudovat s Juliusem Šumanem pod záštitou Reflexu oprášit 10let starou INSCENACI "Čapí hnízdo" A vsyrovém nastudování pžedat policii....Co by se nyní VLASTNĚ bez této dramatické tvotby odehrávalo....Jen sestavu Šumana šéfredaktor Reflexu slíbil odtajnit na ČT 24 před měsícem a NIC !!! Díky Šumanovi máme TENTO anonymní MASAKR

robin5 ( 15. listopadu 2017 09:14 )

Sobotkovi nepomůže od jeho hlouposti nic, jedině kdyby si jeho ksicht dal jeho kamarád, Kalousek v ožralosti vytetovat na pr-del, to by se o něm ještě občas mluvilo.

1912 ( 15. listopadu 2017 07:54 )

samolibí de..bil Sobotka at už táhne do pekel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kukuku ( 14. listopadu 2017 21:20 )

V okamžiku, kdy Sobotka sám od sebe bez projednání s vedením ČSSD podal demisi vlády, ho měli hodit jako nesvéprávného přes palubu a i to by bylo pozdě. Po té šaškárně na hradě u Zemana, ze Sobotky ČT24 udělala mučedníka, z vyhození Babiše z vlády hrdinský čin, ale drtivá většina voličů mimo Prahu se oblbnout nedala.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa