Komentář: Komunisté se opět „neznemožnili“. Neumějí pořádně ani krást

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
22. listopadu 2016
18:30

Kovaný komunista Oldřich Bubeníček je podruhé ústeckým hejtmanem. Komunisté sice letos volby v Ústeckém kraji nevyhráli, spolu s ČSSD a vlasteneckou partou Tomia Okamury a Jana Veleby ale obešli vítězné hnutí ANO, takže bývalý funkcionář okresního výboru KSČ a redaktor Haló novin povede kraj i další čtyři roky.

Co z toho plyne? V Haló novinách kdysi tvrdil muziku i současný mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček a podívejte se, jaký je z něj dnes dychtivý zastánce demokracie a svobody slova – hlavně na sociálních sítích. A v KSČ byli i členové jiných stran včetně ČSSD a ODS, jíž dnes nezbývá nic moc jiného než antikomunismus. Tak proč se bát návratu někdejších okresních funkcionářů KSČ do vysoké výkonné politiky?

A jaký vlastně návrat? Funkcionářkou KSČ bývala i Bubeníčkova předchůdkyně v čele kraje Jana Vaňhová, několik let místopředsedkyně ČSSD. Někteří lidé naivně říkali, že se komunistů, kteří ve skutečnosti po listopadu 1989 z politiky nikdy neodešli, konečně zbavíme tím, když je pustíme k moci a oni se znemožní.

Nějak to nevyšlo: komunisté sice letos v Ústí nevyhráli a ztratili téměř 10 procent, znovu tady ale porazili všechny tradiční politické strany. Místo komunistů spíš trvá znemožnění ODS a ČSSD, které si předtím kraj rozdělily a taky rozkradly: ODS je ráda, že vůbec žije s 8,5 procenta, zatímco ČSSD spadla na 12 procent.

Když komunisté Ústecký kraj před čtyřmi roky převzali, zděsili mnohé mladé lidi včetně politiků podobně jako kdysi vláda Miloše Zemana: z politického podzemí najednou vylezli lidé připomínající zjevem, oblečením i mluvou komunistické seriály Jaroslava Dietla. Chytřejší lidé si ale už tehdy všimli jedné důležité věci: komunisti jsou tak neschopní, že neumějí pořádně ani krást. Strčte jim do kapsy milion, a oni ho ztratí, protože stále nosí děravé maturitní obleky.

A že se nejen na Ústecku kradlo fakt pořádně. Dokonce tak pořádně, že za to šli někteří hlavouni ODS a ČSSD sedět, což v Česku dodnes moc neumíme. Zdejšího kmotra ČSSD Romana Housku dokonce zastřelili, takový to býval divoký Západ. Nebo spíš Východ, pravda. Možná je to i logické: za komunismu kradli skoro všichni, málokdo ale s takovým gustem a pocitem beztrestnosti jako po listopadu 1989 největší machři ODS a ČSSD.

Vzpomeňme jen na nejslavnější lékařské trio Pancová–Rath–Kot. Jdete si večer pro argentinský malbec – a domů si místo vína v krabici odnášíte 8 milionů korun! Je to smutná ironie, ale komunisti se v čele Ústeckého kraje za čtyři roky nejvíc znemožnili asi tím, že neměli žádnou velkou zlodějskou kauzu. A když už, tak jen samé nezajímavé drobky. Celý kraj je na tom sice i dál podobně bídně jako předtím, lidi ale aspoň hřeje, že se tolik nekrade.     

Bubeníček hovořil i v předvolební debatě Blesk.cz:

Video  Hejtman Bubeníček: Byl jsem hodný komunista, který nedělal naschvály.  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sovca ( 23. listopadu 2016 05:58 )

Pane Holče,Vy až dostanete rozum,tak se z toho radostí zblázníte a budete mít zase houby. Sledovat Vaše myšlenkové pochody je někdy i zábavné,ale většinou to nestojí za nic. Děkujeme,odejďěte.

viIli ( 22. listopadu 2016 20:54 )

Možná je do přízně se zdenkkem.

moiaza ( 22. listopadu 2016 20:36 )

Pane Holče, komunisté bohužel, neumí ani krást. Jak by to mohli umět, když za jejich vlády ještě nebyla u moci ODS. Kdyby v době svého vládnutí komunisté věděli jak se kradé správně, kradli by dnes mnohem lépe. Každý nemůže být tak dokonalý zloděj jako ODS. Opět jste potvrdil svou megahloupost a jen jste potvrdil pravdivost Zemanova vyjadření o novinářich.

balika ( 22. listopadu 2016 19:32 )

To je zase článek   Ten Pepek Holec Vyskoč je čím dál blbější.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud