Šéfka KSČM Konečná v Hráčích: Někdo plivne, někdo mě bouchne! …vždy jen muži

Video se připravuje ...
Autor: Vera Renovica - 
17. března 2025
05:00

Do sněmovních voleb vede KSČM, která pro řadu lidí pořád představuje hrůzy minulého režimu. Europoslankyně Kateřina Konečná, která bude volební lídryní hnutí Stačilo!, v Hráčích poprvé popsala, jak to vypadá, když se střetne s občany, kteří jí mírně řečeno nejsou nakloněni…

„Reakce jsou vlastně dvou typů. Jsou lidé, co vám fandí, chtějí vám podat ruku, a pak jsou ti, kteří vás chtějí kritizovat. Pokud chtějí kritizovat a dělají to bez urážek a nadávek, moc ráda s nimi promluvím. Pokud slyším ty nejhrubší a nejsprostší nadávky, většinou se otočím a odcházím,“ řekla Konečná v Hráčích. A dodala, co se děje, když někdo nesouhlas vyjádří i fyzicky. „Paradoxně se všechno týkalo Prahy, kdy jsem šla po ulici. Někdo se otočí, bouchne vás do zad, plivne na vás. Nebo se před vámi někdo zastaví tak, že vám pomalu nastaví nohu,“ popsala s tím, že tyhle incidenty mají na svědomí jen muži. Ochranku prý nechce, i když jí to blízcí spolupracovníci několikrát navrhovali.

Budeme lidovcům vyčítat Husa?

Moderátorka Vera Renovica podotkla, že fyzické útoky na ženu jsou odsouzeníhodné. Zeptala se ale Konečné, jestli chápe, proč i nepřiměřeně může reagovat někdo, jehož rodina si za předchozího režimu obzvlášť zkusila, politička reagovala už trochu podrážděně. „Mě tyhle debaty unavují. Budeme lidovcům vyčítat čarodějnické procesy nebo mistra Jana Husa? Nesouhlasím s tím, aby byli lidé popravováni za politické názory. Kdybych měla tu možnost a ocitla se zpátky v čase, tak udělám vše pro to, aby se to nedělo. Na druhou stranu se KSČM distancovala, omluvila, a to, že nám to všichni připomínají, je zoufalství, když dojdou argumenty.“

Na otázku, proč jsou pak v její straně lidé, kteří tuto omluvu zjevně nerespektují – konkrétně Josef Skála, který za KSČM chtěl kandidovat na prezidenta, ale nesehnal podpisy – uvedla Konečná, že ona jim jejich pochvalná slova na adresu Lenina či Gottwalda také vyčítá. „A jestli to respektují, je potom jejich soukromá volba. Já nestojím vedle nich, abych je kontrolovala, mám 16 500 členů s různými názory na různé historické momenty. Pro mě je důležité, aby souhlasili s programem takovým, jaký ho máme a, pokud kandidují, aby ho prosazovali. ODS má pana (Pavla – pozn. red.) Novotného, který vyhrožuje smrtí, válkou, napadá vážně nemocnou Aničku Slováčkovou. Tak takové lidi já, díky Bohu, v KSČM nemám, což by pro mě byl mantinel, kdy bych zasáhla velmi tvrdě,“ uvedla.

Podle ní Skála na žádné kandidátce pro sněmovní volby nebude, a na volitelném místě nepočítá ani s exposlankyní Martou Semelovou, která nechvalně proslula necitlivými výroky o Miladě Horákové. Sama Konečná bude podle všeho jedničkou hnutí Stačilo! v Moravskoslezském kraji, odkud pochází. Program subjekt představí na konci března.

Kariérní politička z komunistické rodiny

Kateřina Konečná se narodila 20. ledna 1981 v Novém Jičíně do komunistické rodiny. Vystudovala Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity, pak získala titul inženýr na Vysoké škole finanční a správní a nakonec titul bakalář na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Roku 2002 se jako nestranička za KSČM stala nejmladší poslankyní. Byla opět zvolena ve volbách 2010 a 2013. Od roku 2014 je europoslankyní. Roku 2018 se stala místopředsedkyní KSČM, předsedkyní je od roku 2021. Je vdaná, má syna.

Zajímá vás, proč Konečná vstoupila do KSČM, jestli je fér jí říkat „kariérní politička“, jak její rodinu poznamenal listopad 1989 a také jak se vztahuje k potenciálnímu premiérovi Babišovi? Podívejte se na celé Hráče!

Klikejte ve videu na témata, která vás zajímají nejvíc!

00:00 – 05:47 O nejhorších reakcích, které na veřejnosti dostala na svoji osobu.

05:48 – 18:45 O „stalinistickém“ křídlu ve straně a o tom, kdo bude a nebude kandidovat.

18:46 – 26:52 O dětství v komunistické rodině a o tom, jak její dynamiku poznamenala sametová revoluce.

26:53 – 33:21 O začátcích v politice, odmítání funkcí i o tom, proč by šla klidně pracovat k pokladně.

33:22 -  38:01 O tom, jaké spolupráce by byla ochotná s Andrejem Babišem a výměnou za co.

38:02 - 42:33 O programových prioritách a "zabavování majetku". 

42:34  - 49:28 O hierarchii ve hnutí Stačilo!

49:29 - 52:24 O vlastenecké notě, na kterou Stačilo! hraje. 

52:25 - 54:25 O budoucnosti KSČM coby značky, o financování kampaně a rozdělování příspěvků. 

54:26 - 01:00:59 O odchodu z Evropského parlamentu a příliš vysokých platech českých i evropských politiků. 

01:01:00 - 01:08:18 O přístupu Konečné a Stačilo! k obranyschopnosti Česka, NATO a Ukrajině. 

01:08:19 - 01:14:13 O omluvě Markétě Pekarové Adamové a o mantinelech, které z toho vyplynuly. 

Pořad Hráči: Pravidelně v Blesku ti, co vládnou Česku!

Blesk už třetím rokem přináší čtenářům a divákům exkluzivní pořad Hráči, v němž se střídají ti, kdo v Česku něco znamenají ve sféře byznysu, politiky, managementu či showbyznysu. Zhruba hodinové rozhovory, které vede zkušená moderátorka politických debat i rozhovorů s vrcholnými ústavními činiteli, Vera Renovica (39), si můžete vychutnat každé dva týdny na webu Blesk.cz. A to vždy v pondělí (v případě svátků oznámíme posun). V tentýž den si pak jejich písemnou podobu přečtete v tištěném deníku Blesk. To vše, abychom našim čtenářům umožnili podívat se za oponu, za níž se rozhoduje o našich životech, peněženkách či budoucnosti našich dětí. Jestli chcete vědět víc o těch, kteří skutečně vládnou zemi, v níž žijete, dívejte se na Hráče na Blesk.cz!

Jan Palecek ( 9. dubna 2025 21:37 )

kdy už konečně někdo podá trestní oznámeni na s.Konečníkovovou za propagaci hnutí potlačujíci základni lidská práva a demokracii viz,fašismus a nacismus

Vaclav Hrubý ( 25. března 2025 12:51 )

Víte já se těm voličům divím . Těm co jsou u moci teď nadavají , odsuzují , těm co byli před nimi také nadávají a odsuzují . Teď je tady hnutí Stačilo kde je lidr p. Konečná . A opět nadavky , odsuzování . A to jen proto že je předsedkyní KSČ ? Vy co ji odsuzujete , zaposlouchjte se co ona povídá , co zastává ? Ješté sem od ní neslyšel nějaké bezduché žvatlání o všem jen ne o této republice , o tomto lidu . Vždy je konkretní a někdy se až divím že vždy udrží nervy v klidu a vždy je nad věcí .

blue_Moon ( 18. března 2025 09:45 )

Proč mi čmáráš nějaké výštěky z hospody pindale ve které si evidentně víc než doma!

faaanda ( 18. března 2025 08:43 )

Ona má manžela a syna. Co máte vy?

pindal ( 17. března 2025 22:54 )

No a co?Poznal jsem Rusy a mám je velmi rád,kam se na ně hrabeme.Nějaký blbec nám sebere peníze,koupí za ně zbraně a střílí po nich a s tím nesouhlasím.Kdyby po nich střílel sám,bylo by to blbý,ale on nechce se sám přivádět do nebezpečí.Najme někoho,kdo to za něho z nouze,nebo z rozkoše udělá.Úplná Sodoma Gomora. 😨

Zobrazit celou diskusi