Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Šéf ČT Dvořák v pořadu Hráči: O poplatcích, kauze moderátora Železného a kandidatuře

Autor: red - 
2. dubna 2023
05:00

Dalším exkluzivním hostem v novém pořadu Blesku Hráči bude šéf České televize Petr Dvořák (58). Ten v hodinovém rozhovoru promluví o své další kandidatuře i koncesionářských poplatcích. Rozhovor najdete již v pondělí 3. dubna na Blesk.cz či v tištěném deníku Blesk!

Moderátorka Vera Renovica (37) bude se šéfem veřejnoprávní televize rozebírat i kontroverze, které vyvolalo dění uvnitř ČT. Jde třeba o prošetřování Marka Wollnera a Nory Fridrichové i o nedávnou kauzu kolem moderátora Jakuba Železného.

Video  Hráči: Vizitka Petra Dvořáka, generálního ředitele ČT  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Řeč bude i o budoucnosti televize či o tom, zda je skutečně nutné zvyšovat koncesionářské poplatky. V neposlední řadě přijde i na Dvořákovo vážné zranění na lyžích, případně na to, jaké má pracovní ambice.

V čele České televize je přitom Dvořák už 12 let. A jak nedávno oznámil, bude se ucházet i o další »šestiletku«. Co má v plánu pro Kavčí hory a jaká je obecně budoucnost televizního vysílání?

Muž, jehož kariéra byla předtím spjata se skupinou PPF a TV Nova, má před sebou perné jaro. Do 17. dubna musí podat přihlášku, a postoupí-li v květnu do užšího výběru, musí v červnu odprezentovat svůj plán, jak chce být v dalším funkčním období ku prospěchu mediálnímu megadomu, který zejména díky koncesionářským poplatkům hospodaří každoročně se sedmi miliardami korun.

Co s penězi?

Jak ale Dvořák říká, není 7 miliard jako 7 miliard. Domácnosti s přijímačem platí za televizi 135 korun měsíčně, reálná hodnota poplatku je ale po započtení inflace na 80 korunách. I proto už ČT podstoupila úspory. Budou nutné další? Jak financování jednou provždy vyřešit? A co vše má Česká televize nabízet svým divákům?

Celý díl Hráčů si budete moci pustit v pondělí 3. dubna na Blesk.cz!

Video  Hráči: Nový projekt Blesku z nového studia  - Mall tv/Blesk
Video se připravuje ...

Nový projekt: Rozhovory s těmi, kdo řídí Česko!

Blesk.cz spustil pořad, kde si dveře budou podávat nejmocnější muži a ženy Česka. Zkrátka všichni, kdo něco znamenají ve sféře byznysu a politiky, ale i na rozhraní těchto dvou disciplín. Rozhovory povede zkušená moderátorka Blesku Vera Renovica (37) v novém moderním studiu. A zaměří se i na vlivné zákulisní hráče! Každé dva týdny vám přineseme hodinový videorozhovor, který vám umožní podívat se za oponu, za níž se rozhoduje o vašich životech, peněženkách či budoucnosti vašich dětí. Jestli chcete vědět více o těch, kteří skutečně vládnou zemi, v níž žijete, dívejte se na Hráče na Blesk.cz! A sledujte Hráče na twitteru a také na spotify.

Miloslav Podhola ( 2. dubna 2023 19:36 )

Človek, který znevěrohodnil českou televizi, by měl šupem odejít. Televize, veřejnoprávní, nemá být hlásnou troubou současné vlády, nýbrž jejím spravedlivým kritikem a k tomu má televize, pod jeho vedením, již po léta velice daleko.

Miloslav Podhola ( 2. dubna 2023 19:36 )

Človek, který znevěrohodnil českou televizi, by měl šupem odejít. Televize, veřejnoprávní, nemá být hlásnou troubou současné vlády, nýbrž jejím spravedlivým kritikem a k tomu má televize, pod jeho vedením, již po léta velice daleko.

Dodo52 ( 2. dubna 2023 17:48 )

Když se na to nedívám, tak to platit nebudu. A pokud chtějí peníze, tak ať si to zakódují. Důchodcům seberou za rok 12000 Kč a taky to nikoho nezajímá a prostě musí vyjít. Možná by se dalo o poplatcích bavit ale jen pokud tam nebude ten Dvořák.

moro ( 2. dubna 2023 17:31 )

Všude kradete jako pošta, rozdávat šílený platy vedení i herci. Kdy to bylo aby komediant měli více peněz než lékaři a učitele? Ne Kocurkov u nás ale absolutní bordel ve všem a lidi stále plaťte. Nekvalitní vedení, nekvalitní práce, žádná zodpovědnost, Žádné tresty. Až tam jsme dopracoval. Nejhorší že je to ne v jednom oboru ale všude!!!

Pavel Konečný ( 2. dubna 2023 16:55 )

Promiňte,

poraďte mi prosím jak se mám odhlásit z odběru ČT, respektive jak jim přestat platit poplatek á 135,- Kč.

Zobrazit celou diskusi