Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Manažer o žních cestovek: Last minute zájezdy budou, výrazně na nich neušetříte

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
8. června 2023
15:21
Autor: ula - 
8. června 2023
14:11

I když Češi šetří na potravinách a energiích, během své dovolené se uskrovňovat nehodlají. Jak řekl ve studiu Epicentrum obchodní ředitel cestovní agentury Invia Radek Šafařík, prodeje zájezdů k moři trhají rekordy, stejně jako v roce 2019, tedy před začátkem pandemie covidu-19. Češi sice zkracují dobu pobytu, omezovat se nehodlají v počtu hvězdiček na hotelu, jako stravu volí nejčastěji all inclusive. Šafařík prozradil, pro koho bude problém sehnat zájezd na poslední chvíli.

Rok 2019 byl pro cestovní kanceláře úspěšný, na dovolenou odcestovalo nejvíce klientů. Pak cestování utnula pandemie.

„Nyní je zájem o dovolenou stejný jako v roce 2019, evidujeme silné předprodeje zájezdů z prvních měsíců tohoto roku, nyní začínají ‚last minute‘ nabídky, které klienti také plně využívají,“ řekl ve studiu Epicentra Radek Šafařík.

Češi nešetří, zkrátili jen délku pobytu

Češi na své dovolené nijak nešetří. Nejvíce si dopřávají čtyřhvězdičkové hotely u moře a také stravování all inclusive, tedy celodenní stravování.

„Byli jsme ale zvyklí trávit u moře 10 až 12 dní, nyní se zájezdy zkrátily na 7 dní,“ uvedl Šafařík s tím, že klesá i zájem o fakultativní výlety v dovolenkové destinaci.

„Češi si chtějí moře užít, to znamená, že pokud si koupí fakultativní výlet, tak si koupí maximálně jeden. Výlet vyjde zhruba 50 euro na osobu a nejvíce se využívají v Egyptě,“ upřesnil obchodní ředitel cestovní agentury.

Na „last minute“ výrazně neušetříte

Kdo si nekoupil zájezd v nabídce „first minute“, ten prohloupil. Nabídky zájezdů „last minute“ sice budou, ale výrazně na nich lidé neušetří. A problém najít vyhovující zájezd budou mít zřejmě rodiny s dětmi.

„Hotelů v destinacích, které mají v rámci jednoho pokoje dvě dětské přistýlky, je velmi omezený počet. Takové rodiny budou muset hodně vybírat, lepší je si koupit v těchto případech zájezd dopředu“, radí Šafařík.

Anifa ( 8. června 2023 19:43 )

Na objednávku cestovek

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa