Čtvrtek 2. února 2023
Svátek slaví Nela, zítra Blažej
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Rakušan o migrační krizi: Tvrdé tresty pro převaděče! A Putina má za zločince

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
29. listopadu 2022
05:00

Četnou kritiku si vyslechl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) za vyvěšení plachty s podobiznou Vladimira Putina v pytli na mrtvoly. I tak si ale stojí za tím, že by ji vyvěsil znovu. Obavy lidí, kteří přicházejí demonstrovat proti vládě, chápe, pořadatelům ale vzkazuje: Nestrašte lidi. Plyn bude, paktovat se s Ruskem není řešení a jestli tohle přesvědčení někdo šíří, ať si zkusí život pod diktaturou Kremlu. Putin je válečný zločinec a první místopředseda vlády chce dál věřit, že se dostane před mezinárodní tribunál. Za co se chce zapříčinit on sám, jsou výrazně tvrdší tresty pro převaděče, kteří vydělávají na zoufalství utečenců. 

„Koho bych chtěl rozhodně do vězení dostat, to jsou převaděči. Zákon postihující převaděče je u nás měkký. Když se podíváme na Slovensko, tam končí ve vazbě v podstatě každý, tady je to vlastně na rozhodnutí a vyhodnocení orgánů k tomu příslušných v každém individuálním případě. Jsou to obchodníci s lidskou hrůzou a neštěstím. Dovezou sem nějaké ty migranty, kterým něco naslibují. Pustí je někde v lese s malými dětmi, klidně je nechají umrznout, vyinkasují peníze, ujedou. Tihle lidi musí sedět,“ odsoudil Rakušan v Epicentru Blesku činnost převaděčů.

Jeho přesvědčení o spravedlivém soudu už ale není tak silné v případě samotného Vladimira Putina: „Jeho postavení v Rusku je rozhodně méně jisté, než tomu bylo třeba před půl rokem. Já bych chtěl moc věřit, ale nedávám tomu veliké procentuální šance, že se před řádný soud, který si zaslouží, dostane,“ komentuje svůj dřívější výrok po masakru v Buči, kterým volal postavení ruského prezidenta před mezinárodní tribunál. 

„Putin rozpoutal válku a my jako vláda České republiky bychom si moc přáli, aby tahle nespravedlivá válka vůči Ukrajině co nejdříve skončila. Ale to přece není tak, že budeme nějakým způsobem chlácholit agresora,“ odmítá Rakušan kritiku z řad demonstrujících, kteří volají po narovnání vztahů s Ruskem. „Ať ti lidé, kteří jsou na demonstracích na pódiu, se jedou do Ruska podívat. Nevím, jestli tam byli, nevím, jestli viděli reálný život mimo hlavní města, jak tam lidé žijí, v kolika letech tam průměrně umírají, v jaké demografické krizi v současné době Rusko je, jak vypadají reálné příjmy lidí v Rusku. Já bych je tam možná poslal, ať tam žijí, ale vyzkouší si to ne na nějaké diplomatické pozici, ale jako běžní občané,“ poslal ministr vnitra vzkaz Ladislavu Vrabelovi a dalším. 

pindal ( 7. prosince 2022 20:00 )

To je hezký,že má Putina za zločince,ale v Rusku mají za zločince Rakušana,tak kdo se v tom má vyznat?

John Johnson ( 29. listopadu 2022 13:57 )

Nebudu se zde dohadovat s člověkem který obhajuje únosy a vraždění dětí jste horší než nacisti

Annar ( 29. listopadu 2022 13:55 )

68?! Hladovějíci a umírající národ?! Že?! Strašná okupace polá­kama,­ukra­jinca­ma atd. Kličko by mohl vyprávět!!! Jedna tragická nehoda a upálený,zfetovaný a depresemi trpící do školy nechodící student!!! Ale hodil se!!!!

Annar ( 29. listopadu 2022 13:48 )

Jsi vážně hloupák korunovaný!!!! Rusko válku vyhrálo!!! To,co chtěli,osvobodit Donbas,už mají!!!! Nechtějí zbída­čenou­,zko­rumpo­vanou ukrajinu!!!!! Chtějí jednat,ale geroj zelja ne! Takže pokud budou Rusy pořád sr-át,půjdou dál!!! Ode dneška se situace obrátila a Rusi jdou vpřed! Ale zemře mnoho ukrajinců a vojáků NATO!!!!!!

Annar ( 29. listopadu 2022 13:37 )

Moc žereš ukrajinské fake news!!!! Ukáčka si dělali z lidí živé štíty a povraždili a umučili mnoho Rusů včetně dětí!!! Když vjeli do města duchů Chersonu,tak 39 zbylých údajně proruských obyvatel okamžitě postříleli a 74 odvezli! Kam?! Nejspíš na mučení. Tak,jak byli zvyklí!!! Ruské vojáky pohřbívali zaživa,stříleli do kolen a zajatce postříleli taky!!! Na všechno jsou důkazy a proto je zahájeno proti ukrofašistovi stíhání pro válečné zločiny!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa