Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Lidé umírají, je čas kleknout před Feriho či Jágra a nosit všude roušky, radí lékař z TOP 09

Autor: Markéta Volfová - 
27. října 2020
05:30

Ve čtvrtek by měl být do úřadu uveden nový ministr zdravotnictví. Ať to bude kdokoli, měl by podle Vlastimila Válka (TOP 09) ze sněmovního Výboru pro zdravotnictví zapracovat na komunikaci směrem k lidem. Náměstka Fakultní nemocnice Brno Jana Blatného, který je patrně favoritem na křeslo ministra, Válek profesně dobře zná a věří v jeho schopnosti. Problém je, že neví, kdo mu politicky bude krýt záda. A proč Válek zmínil v pořadu Epicentrum Jaromíra Jágra, Marka Ebena či poslaneckého kolegu Dominika Feriho?

„Prymula byl pozitivně vnímán Hradem, Vojtěch byl politický nominant Babiše. V tomto pohledu má docent Blatný velmi složitou pozici,“ vysvětluje lékař a poslanec nevýhodné postavení pravděpodobně nového ministra zdravotnictví. Blatného líčí jako schopného profesionála, který má vhled do toho, jak nařízení fungují v praxi. Přesto přidává, že takových máme v Česku celou řadu.

Video „Kleknul bych před Feriho, či Jágra, aby lidem vysvětlili vážnost situace.“ Podle Válka hrozí „Wu-chan“ - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Počínání dosavadního ministra Romana Prymuly při schůzce s Jaroslavem Faltýnkem vnímá Válek především jako fatální chybu v době, kdy stoupá nedůvěra občanů v opatření: „Zachytil jsem na sociálních sítích komentáře pochybovačů v tom smyslu: Vidíte, ani sám ministr tomu nevěří, ví, že je to jen chřipečka. A z tohoto pohledu je to katastrofa. Roman Prymula se postupně stal tvrdou tváří boje proti covidu a člověk si až myslel, že s tou rouškou i spí, a že si v ní čistí zuby.“

„Stát se to může každému z nás, že zapomeneme na roušku. Stát se to mně, já bych se tam asi postavil, veřejně bych se bičoval a řekl: To, že jsem já pitomec, neznamená, že vy se máte chovat hloupě. A jak znám pana Prymulu, tak to jako odborník opravdu jako problém vnímá,“ ujišťuje opoziční poslanec s tím, že dosavadnímu ministrovi zlomil vaz především způsob komunikace.

A právě na té bude muset podle Válkových slov zapracovat i jeho nástupce: „Být já ministr, kleknu před Feriho, před Marka Ebena, před Jágra a poprosím je: Pojďte prezentovat nutnost roušek v televizi svým skupinám. Oslovím ty lidi, kteří mají maximální důvěru národa.“

Jakožto radiodiagnostik Válek s vážností v hlase vysvětluje, že vidí, jak kvůli covidu v nemocnicích zbytečně umírají lidé: „Zabil bych každého, kdo mi říká ty nesmysly, že je to chřipečka. Je to lež, nesmysl, blábol. Jestli příští týden nezačnou ta čísla pravidelně klesat, tak nás čeká Wu-chan.“

 

 

Cenzorova_matka ( 27. října 2020 13:14 )

Snad neexistuje větší špína než je Marek Eben. Naprostá nula a jeden z nejmizernějších herců, jeho největší herecký výkon byl Haónza na peci se jen díky svému židovskému původu dostal ke korytu. V kni*** Václava Havla čte úryvky z havlových deníků.

gejzovic ( 27. října 2020 12:52 )

Vrána k vráně sedá,pro korytko všechno

gejzovic ( 27. října 2020 12:48 )

To jsou ty pravy tluč­hubo­ve,dar­možrou­ti nic vic

donypan ( 27. října 2020 12:30 )

Za tenhle čurbes můžeme poděkovat destrukčnímu bloku plakánka Fialy.To oni tlačli na vládu aby v létě uvolnili nařízení aby se pak na Karlově mostě mohli zadarmo přežrat.Pěkný výkvět našeho 30létého snažení.

Milan Šmid ( 27. října 2020 12:18 )

PRAŽSKA POLITICKA A PODNIKATELSKÁ NADLIDI SI HRALA NA MACHRY A CHLASTALA AŽRALA NA KARLOVÉM MOSTĚ OD BŘEZNA JEN VŠECHNO DO TEĎKA KRITIZOVALA A TY HYENY MAJI TU ODVAHU JEŠTĚ NĚCO ŘÍKAT ??ASI BY JE MĚLI NAKOPAT VŠECHNY DO ZADKU APOSLAT JE MERKL OBSLUHOVAT MUSLIMSKÉ MIGRANTY BEZ DOKLADU NE ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud