Sobota 24. července 2021
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Polojasno 29°C

Nekorektně šije do Babiše i Zemana. Tvůrce koláží TMBK: Žaloby se bojím jak čert kříže

Autor: mav - 
22. listopadu 2019
05:30

Grafického designéra Tomáše Břínka znají lidé především jako tvůrce zábavných koláží se zkratkou TMBK. Nekorektní humor v jeho podání si rychle oblíbili. Za svůj oblíbený čtyřlístek, do kterého se nejčastěji pouští, považuje Miloše Zemana, Jiřího Ovčáčka, Andreje Babiše (ANO) a Tomia Okamuru (SPD). Politice prý ale jinak nerozumí, jak řekl v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum.

„Samozřejmě že se bojím žaloby jak čert kříže, ale doufám, že se nic takového nestane,“ uvedl Břínek v Epicentru o reakcích na své koláže. „Lidi tady mají docela smysl pro humor a většina politiků, o kterých to dělám, ví, že by to bylo kontraproduktivní. Takže asi dělají, že jim to nevadí a to jim dá více bodů, než kdyby mě naháněli po soudech,“ dodal.

Video Politici podle TMBK: „Jeden zmizí a nahradí ho dva další. Žaloby se bojím jak čert kříže.“ - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Jak by se ale popasoval s tím, kdyby přišel o svůj, jak on říká, oblíbený politický čtyřlístek? „Jistá ztráta by to byla. Ale většinou to chodí tak, že když někdo zmizí, nahradí ho dva další,“ uvedl. Inspirace by se podle Břínka dala najít snadno i v zahraničí: „V Americe mají Trumpa, tam mají veselo každý den. On bohužel ty koláže vypouští sám.“ 

Tomáš Břínek alias TMBK má hlavní útočiště se svými kolážemi v časopisu Reflex.

padouch236 ( 22. listopadu 2019 20:02 )

oldědek: Jsi opravdu primitiv, nic blbějšího, než jsi ty se běžně nevidí.

1049an ( 22. listopadu 2019 18:19 )

No, aspoň je vidět, jak nás novináři houpají. Neznám kolem sebe jediného člověka, který by na Havlovi našel aspoň jednu věc dobrou.

1049an ( 22. listopadu 2019 18:16 )

Když už Soros vrazil tolik dolarů do Mináře, tak mu musí opozice udělat radost aspoň falešnými daty z průzkumu. ANO samozřejmě preference neztrácí. Nikdo z nás voličů ANO nevidí důvod jeden týden hnutí podporovat a druhý už ne.

Andrej_Babis ( 22. listopadu 2019 17:18 )

Ďakujem Vám Pipinka.

raron ( 22. listopadu 2019 15:44 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa