ONLINE CHAT
Dobrý den, pane starosto, budete ještě někdy v budoucnu kandidovat na senátora?(xxx)
Foto
Dobrý den,ne nebudu! Letos jsem to s díky odmítnul 2 volebním subjektům a přeci jen je mi již 68 roků a myslím,že budu prospěšnější svoji obci! Měl jsem určité ideály o které jsem díky nahlédnutí do vysoké politiky přišel!A také ,nemám zrovna potřebu brát za tohle 100 tisíc měsíčně! Vážení,chtěl bych vám všem poděkovat za vaše dotazy a popřát nám všem trochu lepších časů! I nadále se budu snažit prosazovat vůli těch 570 000 lidí co mi Kmetiněvskou výzvu podepsali a ohledně inkluze si jen lze přát aby se nic neuspěchalo a bylo při tom především pamatováno na prospěch našich dětí! Děkuji
Vážený pane starosto, vzpomenete si ještě někdy na tu otřesnou vraždu mladé dívky u Vás v Kmetiněvsi? Jak to vnímají místní lidé po těch letech? Děkuji za odpověď a držím palce.(Karel Karel)
Foto
Ano vzpomínám na to pomalu vždy,když potkám rodiče a příbuzné Barunky - jsme sousedi plotem!A jak to vnímají lidé?....stále je u místa neštěstí čerstvá květina a stále o tom všichni víme- je to kruté,ale je to tak!
Dobrý den, pane Kvapile, byl jste iniciátorem tzv. Kmetiněvské výzvy. Myslíte si, že v naší republice existuje politická vůle ke snížení trestní odpovědnosti?(Josefína)
Foto
Po pravdě řečeno jak to vidím za posledních 6 roků,tak vůle mezi politiky není! Myslí,.že mají většinou strach,aby jim toto téma politicky nezlomilo vaz! Škoda!! Víte,nemaluji čerta na zeď,ale určitě by jednali jinak pokud by se takový případ stal některému ze zákonodárců!!
Pane starosto, kdo by podle Vás na inkluzi nejvíc doplatil? A může inkluze podle Vás něčemu prospět?(Karlova Studánka)
Foto
MYSLÍM,ŽE SE TO TÝKÁ VŠECH ZŮČASTNĚNÝCH- PEDAGOGŮ V 1 ŘADĚ,POTOM I POSTIŽENÝCH DĚTÍ INKLUZÍ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ NORMÁLNÍCH DĚTÍ,KTEŘÍ ,,POJEDOU POMALEJŠÍM TEMPEM VE VÝUCE! ALE TĚCH ASPEKTŮ PROTI JE MNOHEM VÍCE NEŽ TĚCH CO BY MĚLY BÝT NA STRANĚ PRO !!
Dobrý den, pane starosto, Kmetiněves je malá vesnice. Jak velký máte roční rozpočet a mohli byste si vůbec dovolit platit asistenty? Děkuji za odpověď. (honza)
Foto
NAŠE OBEC MÁ CCA 300 OBYVATEL,ROZPOČET OKOLO 5,2 MILIONU ,Z TOHO ŠKOLA NÁM ODEBERE NA PROVOZ CCA 800 TISÍC- NESMÍ SE NIC STÁT!- NA TO ABY OBEC PLATILA ASISTENTY PENÍZE URČITĚ NEJSOU!
Z Vašeho vyjádření je znát, že nejste fanouškem inkluze. Ale zrovna malé obce by ji mohly vítat, Vždyť zvláštní či praktickou nebo speciální školu si dovolit nemohou, a tak rodiče musí mnohdy vozit tyto handicapované děti desítky kilometrů daleko. Nebyla by inkluze řešením právě pro malé obce? (Michaela)
Foto
Netvrdím,že jsem fanouškem toho či onoho,ale právě u nás na naší škole již toto zařazení dětí funguje 5 roků- jsem rád,že se mi podařilo naši školu před pár lety zachránit a dnes v ní máme přes 45 dětí ve 3 třídách a navíc ve školce 23 dětí,takže zatím máme o potěr postaráno. U nás máme v současnosti 2 asistenty pedagoga a zase z hlediska těch postižených vím,že je to pro ně přínosem neboť jsou v kolektivu dětí,které znají od mala,ale kritizuji především nepřipravcenost těchto kroků a co dál?......
Přeji hezký den, prosazujete snížení věku trestní odpovědnosti. Není ale přece jen za to, že někdo vraždí už ve 12 letech, odpovědný někdo jiný? Mám na mysli toho, kdo ho vychovává, kdo ho má dnes a denně před očima ve škole. Není přece normální, aby se dítěti hnulo v hlavě jen tak, aniž by už před tím dávalo nějaké signály, že s ním není něco zcela v pořádku?(Lukáš)
Foto
Ano,prosazuji to snížení,ale máte pravdu v tom,že někdo by měl dítěti dát základy vychování a to je v první řadě rodina a i zde by měly být podchyceny první náznaky v divném chování dítěte! Rovněž tak škola,lékař- ti všichni by měli vydat první signály o tom zda je dítě ok!
Dobrý den, mám otázku k inkluzi. Víte, jako zástupce zřizovatele škol, kde se na začleňování žáků budou brát peníze? Paní ministryně spoléhá na evropské fondy, ale ty nejsou bezedné a kdoví do kdy peníze vzhledem k situaci ve světě dostávat. Co si myslíte o financování?(Jana Malá, )
Foto
zatím ! na to u nás peníze jsou,ale pokud nastane situace,že bude v každé třídě 5-6 asistentů tak ty peníze nebudou a pokud ty peníze budou muset dávat obce ze svého začne to být problém,protože již takhle nás provoz školy zatímn stojí na provozních nákladech 1/4 našeho rozpočtu
Co se podle vašeho názoru stane ve školách od září?(H.oja)
Foto
myslím si,že přibude celkově nervozity!
Myslíte, že zákonodárci udělají někdy něco s trestní zodpovědností dětí? Nebo se bude opět čekat, až se něco stane a pak se o problému bude zase jen mluvit?(Pavel)
Foto
6 let na to pane marně čekám! Byl bych rád,abych se dožil změny!! Dosavadní zákon je špatný! myslím,že teď před volbama je ta správná doba na změnu!
Jak se díváte na zavedení inkluze? Můj názor je ten, že to jen zhorší kvalitu znalostí všech žáků. A zase se dostaneme blíž do Evropy, přibude lidí bez vzdělání, negramotných. Co si myslíte?(Jana z Prahy)
Foto
JIŽ JSEM ŘEKL,ŽE V TAKOVÉTO NEPŘIOPRAVENÉ PODOBĚ JE INKLUZE POLOTOVAR- MÁM VNUKA KTERÝ CHODÍ DO 3.TŘ. A BOJÍM SE NIKOLIV JEN O JEHO VZDĚLÁNÍ,ALE TAKÉ O NERVY RODIČŮ DĚTÍ S INKLUZÍ A PŘEDEVŠÍM UČITELŮ A JEJICH ,,ZÁPŘAH,, !
Nepřijde Vám kampaň proti inkluzi hysterická? Proč ani jedna strana není schopná argumenty předkládat bez arogance nebo urážek?(sss)
Foto
Ano jde o hysterii,ale myslím i o obavy učitelů- chtělo by to si sednout a říci si v klidu proč vlastně ministerstvo tolik touží po inkluzi!
"Inkluze je polotovar sestavený lidmi, co nevědí, která bije," tvrdíte. Chci se zeptat, jaká je vaše erudice a vzdělání pro takové tvrzení.(Děkuji)
Foto
JSEM ZÁSTUPCE ZŘIZOVATELE ŠKOLY,VE ŠKOLE ,KTEROU MÁME VE 3 TŘÍDÁCH DO 5 TŘ.I.STUPNĚ MÁME TU ,,ČEST,, S TAKOVÝMI DĚTMI PRACOVAT,TAKŽE VÍM O ČEM TO JE! JINAK MOJE VZDĚLÁNÍ NENÍ ŠKOLSKÉHO SMĚRU- JSEM STAVAŘ!
Nemyslíte ,pane starosto, 6e by bylo účinnější přitvrdit na ZŠ, samozřejmě dle platných zákonů, a odhalovat tváře mladistvých pachatelů a zločin zapsat po nabytí plnoletosti do jeho materiálů?(Bed Janků Svitavy-Lány důcho)
Foto
Víte,jsem ze starší generace pro kterou byl kantor autoritou! Přitvrdit v rámci platných zákonů se ve školách nemůže - je to škoda! A souhlasím s tím,že i pachatelé mladší 15 roků by měli být ukazováni s obličejem a trestný čin by měl být zaznamenán v TR .
Vážený vy nemáte rád nikoho, vadím vám cikán, vadí vám jak žijí ostatní obyvatele u vás . Nemám proto žádné dotazy na vás. Až se budete chovat, tak jak máte jako starosta , pak rád vám dám otázku.(Milan)
Foto
Vadí mi,když se lidi neumí chovat vůbec!I mezi cikány mám známé a vím,že se chovají dobře tak mi nevadí! U nás v obci nejsou občané kteří by mi vadili- jsou zde pouze někteří,kteří mají jiné názory než třebas já a potom,vadí mi hlavně lež!!A jako starosta se myslím chovám dobře i po stránce hospodaření a starosti o obec!
Dobrý den, máte představu, kdo by na vesnici nebo v malé obci mohl asistenta postiženému dítěti dělat? Lze k tomu vůbec sehnat v takovém místě kvalifikovaného člověka a zaplatit ho?(Věra)
Foto
Ano,i na vesnici se 300 obyvateli se seženou lidé,kteří jsou schopni asistenty dělat. Vím to určitě,protože u nás na škole máme již 2 asistenty min.4 roky