Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Nechtěli vypadat jako množírna, tak psy vyhazovali: Manželé z Příbramska usmrtili i štěňata

Manželský pár vyhodil 19 psů: Většina zemřela, prý nechtěli vypadat jako množírna
Manželský pár vyhodil 19 psů: Většina zemřela, prý nechtěli vypadat jako množírna  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
4. května 2022
09:33

Dva chovatelé podle policistů vyhazovali psy, aby neměli status takzvané množírny. Vyhozených psů bylo 19, drtivá většina z nich uhynula. Příbramské okresní státní zastupitelství podalo na podezřelý manželský pár obžalobu za týrání zvířat. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí až pětiletý trest vězení, uvedla v úterý v tiskové zprávě středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Případu se příbramští kriminalisté věnovali od roku 2019, a to od chvíle, kdy bylo na Příbramsku nalezeno několik opuštěných psů, fen a štěňat, například v obcích Hluboš, Sádek a Žírovy. Řada z nich byla mrtvá. Šlo o plemena jorkšírský teriér a Jack Russel teriér. Policisté v rámci vyšetřování využili i výsledky pitev psů a genetické zkoumání. „Tato zkoumání prokázala, že uhynulá štěňata byla usmrcena v důsledku záměrného lidského jednání,“ uvedla Suchánková.

Policisté poté vytipovali chov, odkud mohla zvířata pocházet, a v něm také nechali odebrat genetický materiál, který porovnali se vzorky vyhozených psů. Jejich podezření se podle mluvčí potvrdilo. Šlo podle ní o dlouholeté chovatele psů, kteří navenek předstírali, že vlastní psy v menším počtu, než ve skutečnosti úřadům uváděli. „Zvířat se zbavili tím, že je úmyslně vyhodili na místo daleko od svého bydliště, aniž by se o ně dále zajímali,“ doplnila Suchánková.

Podle českých právních předpisů je považováno za týrání zvířat, tedy trestné jednání, i když člověk zvíře opustí, s výjimkou volně žijícího zvířete, s úmyslem se ho zbavit nebo zvíře vyhnat.

Video  Borek skončil na stará kolena na ulici, zubožný, zanedbaný. Dostane ještě šanci?  - Kateřina Lang
Video se připravuje ...

 

alzbeta59 ( 5. května 2022 13:11 )


Naprosto s vami souhlasim.

alzbeta59 ( 5. května 2022 13:11 )

Ja bych takoveto lidi rovnou vesela, z nich uz nic dobreho nikdy nebude.

Ramita ( 4. května 2022 11:26 )

Těm rádoby chovatelům přeji jen to nejhorší ať skončí v pekle v bolestech a bez pomoci. Bestie, které nemají právo dýchat vzduch na této planetě. Lidský odpad, vyhodit a nechat bez povšimnutí. Jedna, dvě, karma jde, karma jsi, jde pro vás vy bestie!!!

Zobrazit celou diskusi