Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Opuštěná a nemocná Brita našla po roce nový domov. Je z ní krásný a šťastný pes

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. března 2021
17:30

Vyhublá a nemocná, v takovém stavu se dostala do útulku v Řepnici na Litoměřicku kříženka belgického ovčáka Brita (asi 5). Kvůli chronickým zažívacím potížím a doživotní, velmi drahé dietě se jí dlouho nedařilo najít nový domov. Klaplo to až teď. Blesk tlapky ji v nové rodině navštívily.

Britu její původní majitelé opustili. Nechali ji u prázdného domu, ze kterého se odstěhovali. Když se před rokem dostala do Psího domova v Řepnici, byla jen kostra potažená kůží. Blesk tlapky její příběh sledovaly po celou dobu. Když jej zveřejnily poprvé, strhla se doslova lavina.

Takhle Brita vypadala po příchodu do útulkuTakhle Brita vypadala po příchodu do útulku | Psí domov Řepnice

Čtenáři pomáhali

Čtenáře příběh Brity, která má zřejmě kvůli špatné nebo spíše nulové péči původních majitelů trvalou poruchu trávení tuků a proteinů, chytl za srdce. Přispívali na její léčbu, posílali dietní krmení a konzervy, někteří přijeli i osobně, aby se s ní mohli pomazlit. Vzít si ji natrvalo ale dlouho nikdo nechtěl. Až teď se na ni usmálo štěstí.

 

Britě pomáhali i čtenáři. Jana Borovková, která pracuje u lékaře Michaela Náprstka, poslala po Blesk tlapkách dietní konzervyBritě pomáhali i čtenáři. Jana Borovková, která pracuje u lékaře Michaela Náprstka, poslala po Blesk tlapkách dietní konzervy | Jana Ulrichová

 

Má psího parťáka

Vyhlédla si ji rodina Černých z nedalekých Žitenic, která se o ni láskyplně stará. „Museli jsme nechat uspat naši patnáctiletou fenku Dinu. Náš druhý pes Borásek byl z toho hrozně smutný, chyběla mu kamarádka. Bylo nám ho líto, proto jsme se rozhodli pro adopci Brity,“ popsala Petra Černá.

Zacelila díru v srdci

Oba psi si padli do oka, Brita se v nové rodině rychle zabydlela a daří se jí skvěle. „Je úžasná, veselá. Zacelila díru v našich srdcích, která zůstala po odchodu Dinušky. Lásku, kterou jí dáváme, nám vrací,“ uvedla nová majitelka.

Brita se svou novou paničkou Petrou ČernouBrita se svou novou paničkou Petrou Černou | Jana Ulrichová

Rozhodnutí nelitují

Nová rodina nemá problém ani s její dietou. „Problémy se zažíváním má pořád. Krmíme jí třikrát denně vyššími dávkami, a do jídla jí přidáváme trávicí enzymy, aby prosperovala, řekla. „Nijak ji to ale v životě neomezuje. Jsme šťastní všichni, všechno je, jak má být. Rozhodně nelitujeme toho, že jsme si ji vzali,“ dodala.

Brita se uvítala s provozovatelkou řepnického útulku Miluší MaskulanisovouBrita se uvítala s provozovatelkou řepnického útulku Miluší Maskulanisovou | Jana Ulrichová

Radost i v útulku

Spokojená je i Miluše Maskulanisová, provozovatelka útulku v Řepnici, kde se o Britu téměř rok starali. „Je nádherná, je vyrovnaná, je vidět, že se jí daří skvěle. Mám z toho velkou radost, protože vím, že zažila hodně zlé časy. O to víc jí tak hezký domov přeji. Takový by si zasloužili všichni naši svěřenci,“ řekla.

vera51 ( 23. března 2021 20:06 )

Jsem rada ze existuji jeste dobri andele.Prala bych to vsem pejskum a za Britu moc a moc dekuji novym panickum.

begonie ( 23. března 2021 19:20 )

Úžasní lidé - Britě přejeme mnoho nádherných a šťastných let u nových páníčků Co Ti původní majitelé, kteří se odstěhovali a Britu nechali napospas? Bohužel stále se týrání zvířat u nás netrestá a takoví hajzlové i majitelé zubožených pejsků z množíren vyváznou bez trestu

Zobrazit celou diskusi
Další videa