Medik z Plzně dělal na Artušovi pokusy. Ten si prošel peklem a z „léčby“ se zotavuje

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. července 2020
05:02

Jack Russel teriér Artuš (4) málem zemřel „péčí“ svého pána. Jeho majitel, student 5. ročníku plzeňské medicíny Martin Š. (25), mu sám diagnostikoval různá onemocnění, která mu pak svévolně „léčil“. Pejsek se teď zotavuje na veterinární klinice, Blesk tlapky ho tam navštívily.

Artušovi, který se stal pro svého zřejmě psychicky nemocného páníčka pokusným zvířetem, se po třech týdnech léčby na veterinární klinice daří lépe. „Hojí se víc než uspokojivě. Kožní léze už nejsou vidět. Čeká ho ale ještě reoperace zadní nožičky a pak intenzívní rehabilitace a opečovávání kůže,“ popsala veterinářka Markéta Janoušková, která se Artuše ujala.

K veterinářce Markétě Janouškové, která jej ošetřuje, Artuš přilnulK veterinářce Markétě Janouškové, která jej ošetřuje, Artuš přilnul | Jana Ulrichová

Byl omámený

Nebohý Artuš se k ní na kliniku dostal poté, kdy ho ve zbědovaném stavu, doslova na pokraji smrti, přinesl otec šíleného medika. „Pejska jsme museli nechat vystřízlivět, protože byl pod vlivem Tramalu, což je návykové analgetikum,“ popsala veterinářka s tím, že v takovém stavu se báli dávat Artušovi narkózu.

Artuš si prošel peklem. Přesto lidem stále věříArtuš si prošel peklem. Přesto lidem stále věří | Jana Ulrichová

Tělo samá rána

Pejsek pak podstoupil operaci nožičky. „Poté jsme začali léčit jeho kůži, ze které jsme museli seškrábávat nekrózy za krkem, na zádech, na stehnech a předních tlapkách, a léčili jsme také poškozené oko,“ řekla. Dodala, že co se psychiky týká, dělá Artuš velké pokroky. „Ze začátku jen spal, nekomunikoval, teď už je schopen si i hrát, je žravý, veselý, přátelí se tady se všemi,“ řekla.

Sám diagnistikoval

Mladík, který Artuše takto zřídil, si ale nepřipouští, že udělal něco špatně. Je přesvědčen, že pes je nemocný, a protože mu podle jeho názoru nedokázali veterináři pomoci, léčil ho sám. „Sám si udával diagnózy na všech pracovištích všude tady okolo, což jsme si mezi kolegy samozřejmě říkali,“ řekla veterinářka. Pak dorazil mladík na konzultaci i k ní.

Martin Š. tvrdí, že svého psa miloval a chtěl mu jen pomociMartin Š. tvrdí, že svého psa miloval a chtěl mu jen pomoci | Krimi Plzeň

Nic takového nezažila

„Přišel kvůli podezření na zánět podocasní žlázy, která neexistuje,“ řekla. To bylo v květnu, v tu dobu byl ještě Artuš relativně v pořádku. Když ho pak před třemi týdny k ní přinesl mladíkův otec, byla zděšena stavem, do jakého se pejsek za tu dobu dostal. „S něčím takovým jsem se ještě nesetkala,“ přiznala.

Na zadní nohu, kterou měl zlomenou, Artuš stále ještě nedošlapuje. Čeká ho proto reoperaceNa zadní nohu, kterou měl zlomenou, Artuš stále ještě nedošlapuje. Čeká ho proto reoperace | Jana Ulrichová

Zasáhl otčím

Přítrž mladíkovu řádění udělal podle informací Blesk tlapek nakonec přítel jeho matky, který vše ohlásil na policii. Ta neuvěřitelný případ vyšetřuje pro podezření z týrání zvířat. Artuše úřady mladíkovi, odebrali. Veterinářka, která o něj pečuje, uvažuje, že si ho adoptuje, protože jí přirost k srdci.

Artuš se spřátelil i s psem veterinářky Markéty JanouškovéArtuš se spřátelil i s psem veterinářky Markéty Janouškové | Jana Ulrichová

Chce Artuše zpět

Medik Martin Š., který je podle lidí z okolí psychicky nemocný, si stále nepřipouští, že něco udělal špatně. Tvrdí, že svého psa miluje, chtěl prý pro něj jen to nejlepší. Zpočátku dokonce usiloval o to, aby mu byl Artuš vrácen.

„Utratil jsem hodně peněz na hodně klinikách tady v Plzni, aby mu bylo lépe. Bohužel, dopadl tak, jak dopadl. A mě to mrzí víc, než všechny ostatní,“ řekl.

weiplonout ( 31. července 2020 08:21 )

LEEXI.ŇET - úžasné sеznаmovаcí místо prо dospělé, ktеří chtějí najít partnеrа, který budе mít seх

voicamhe ( 30. července 2020 16:44 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznаmovаcí místo pro dоspělé, ktеří сhtějí nаjít partnеra, ktеrý bude mít seх

pemetcu ( 30. července 2020 05:30 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvaсí místо prо dospělé, ktеří сhtějí najít partnеra, ktеrý bude mít seх

timeati ( 29. července 2020 07:00 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamovаcí místo prо dоspělé, kteří chtějí nаjít pаrtnerа, ktеrý budе mít sex

chlortheobrez ( 28. července 2020 10:01 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovаcí místo pro dоspělé, kteří сhtějí najít pаrtnеrа, ktеrý bude mít seх

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud