Záchrana na poslední chvíli: Vyhublí jezevčíci se živili výkaly, neznají ani pohlazení

Autor: ČTK, for - 
23. ledna 2020
17:57

V třebíčském útulku skončilo 15 zanedbaných psů, které v úterý jeho pracovníci s pomocí policie na základě rozhodnutí úřadu odebrali chovatelce v obci Čechočovice. Psi byli podvyživení, se zdravotními problémy. Vedoucí útulku Olga Spáčilová Blesk Zprávám prozradila, že se jedná o křížence jezevčíka, kteří žili v šílených podmínkách a živili se výkaly. Týráni ale podle Spáčilové nebyli, majitelka údajně nezvládla chov. Do adopce psi postoupí za několik týdnů, až si navyknou na člověka a dostanou se do dobré fyzické kondice. 

Podle místních lidí jde o chovatelku, která sama žije ve špatných podmínkách za vsí.„Paní je netýrala. Ona by se rozdala, kdyby mohla, ale vymklo se jí to z rukou. Psi se asi začali křížit mezi sebou a už to na ní bylo moc,“ uvedla pro Blesk Zprávy vedoucí útulku Olga Spáčilová.

„Byli opravdu v nevyhovujících podmínkách. Šílené prostě. Nyní je musíme výživově zaopatřit, oni prakticky jedli výkaly,“ dodává Spáčilová.

Psi v útulku projdou vstupní zdravotní prohlídkou, budou odčervení a zbavení blech, případně bude zahájená jejich léčba. „Budou mít zvláštní výživový program, kdy se musí naučit přijímat stravu, ze začátku v malých dávkách,“ doplňuje mluvčí třebíčských strážníků Lucie Šerková.

Podle Spáčilové bude trvat několik týdnů, než se psi dají do pořádku a než si zvyknou na člověka. „Nejsou agresivní, ale té lásky se jim nedostávalo, tak se bojí lidského doteku. Musíme je naučit, že pohlazení je super a s trpělivým páničkem to budou skvělí pejsci,“ míní.

Všichni pejsci jsou kříženci. Převažují pak jezevčíci. „Velcí jsou tak po kolena. Jsou opravdu nádherní…a také je mezi nimi malinkaté štěňátko,“ dodává vedoucí útulku. 

Jeden ze zanedbaných psů, který čeká na nový domov (23.1.2020)Jeden ze zanedbaných psů, který čeká na nový domov (23.1.2020) | ČTK - MP Třebíč

Rozhodnutí o umístění psů do předběžné náhradní péče vydal podle Šerkové třebíčský odbor životního prostředí na základě zjištění krajské veterinární správy. Tento úřad také povede řízení s chovatelkou. Až bude ukončeno a až se psi dostanou do kondice, mohli by být nabídnutí k adopci, uvedla mluvčí.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rentierskej ( 24. ledna 2020 20:04 )

http­s://ww­w.cl­ickan­dfeed­.cz/tl­acit­ko/

NIC TO NESTOJÍ (a pomáhá)!

jetuslunicko ( 24. ledna 2020 19:20 )

doprd­eeee­eeee­eeee­eeee­eeee­le blesku, naco ta cenzura??

zkratik ( 24. ledna 2020 17:54 )

Blesk Tlapky,nemůžete pomoc?To je strašný

http­s://ww­w.sez­namzpr­avy.cz­/cla­nek/za­hady-josefa-klimy-z-chaty-se-ozyva-desive-psi-kvileni-a-vinou-exekutora-je-bez-penez-87087

Tubera ( 24. ledna 2020 16:03 )

Co to je za lidský hnůj a kreaturskej odpad ktery toto dopustí a umožní toto umyslné týrání pejsku???

Proklinam té at zdechneš na tézkou rakovinu ***!

bibijana ( 23. ledna 2020 21:56 )

Ten komentář mě dostal - o týrání nešlo, paní by se rozdala, jenom se jí to vymklo z rukou- Nemám slov!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud