Zubožené jorkšíry někdo vyhodil u silnice. Jsou z množírny, myslí si policie

Autor: trm - 
8. září 2019
16:42

Neuvěřitelně bezcitný případ řeší strážníci v Hradci Králové. U silnice tady někdo pohodil pět zubožených psů, zřejmě kříženců jorkšírského teriéra. Městská policie se domnívá, že zvířata pochází z množírny, řekla její mluvčí Simona Pacltová. Psi skončili ve zdejším útulku.

Štěstí v neštěstí měla pětice psů, kterých se jejich původní majitel zbavil tím nejhorším způsobem, odložil je vedle silnice. Zavření byli v boxech. Nebýt všímavého kolemjdoucího, zřejmě by v nich pošli. „Strážníci na místě zajistili 5 zubožených psíků jorkšírského teriéra, zřejmě z nějaké nelegální množírny. Nebýt včasného nálezu volajícího, psíci by nemuseli přežít,“ řekla Pacltová.

Psi skončili v královéhradeckém útulku, kde je prohlédl veterinář a dostali veškerou péči. „K mání budou cca za 14 dní po všech vyšetřeních a karanténě,“ dodala mluvčí. Podle údajů z útulku nejde ani v jednom případě o mladé psy, nejmladšímu jsou jeden až dva roky, ostatním pak mezi šesti a deseti roky.

Video  Záběry z panelákového bytu v Plzni, který fungoval jako množírna.  - PČR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tojevrazdanachcala ( 11. září 2019 10:47 )

Celý cesko je plný malejch furt štekajícich navychovaných zm rdů. Ty krá vy co je neumějí vychovat bych nakopl di pí .i.Lidi kupujte jen kvalitní zvířata a ne podvraťáky. A vůbec pes nepatří do bytu! Jste pouze egoisti. A pes trpí. Jen vy se nad ním tetelíte jelikož jste zdegenerovaný městský hovada.

ivuska1 ( 10. září 2019 15:37 )

ABSOLUTNI SOUHLAS

majojo ( 9. září 2019 20:23 )

A až budou psíci v pořádku, zaléčení, přihlásí se o ně původní majitel s tvrzením, že mu spadli z korby a on si nevšiml....Jak tak znám naše úřady, klidně mu je vrátěj.

buban ( 9. září 2019 18:15 )

Pokud budou tresty za takovéto chování jen na úrovni toho, že dotyčnému dacanovi nějaký trest jen hrozí, ale v reálu jej nedostane, tak množírny a týrání zvířat pojede dále.

zkratik ( 9. září 2019 18:08 )

to sou paradoxy.Majitel za nečipovanýho psa dostane vysokou pokutu a množírny snad ještě zákonodárci pochválej

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud