Příběh z 11. září 2001: Gwyneth Paltrow mi zachránila život!

Lara Lundstrom Clarke (34) měla 11. září 2001 na cestě do kanceláře v newyorském obchodním centru zpoždění. V dopravě ji zdržela herečka Gwyneth Paltrow (38), s jejímž autem se žena málem srazila. Zdržení přitom Laře zachránilo život. Kdyby přišla do práce včas, sedala by za stůl zřejmě přesně v okamžiku náletu prvního letadla! Blesk pět dnů před desátým výročím tragické události přináší první díl seriálu o 11. září 2001.
Jedenáctý zářijový den roku 2001 panovalo krásné počasí a mladá Lara Clarke se rozhodla před prací trochu sportovat – vzala brusle a projela se po břehu řeky Hudson. Rychlá sprcha, změna oblečení a honem na tramvaj. Nikdo v tyhle ranní chvíle osudového úterku netušil, že svět zažije nejhorší teroristický útok v dějinách. Lara šla pozdě, a proto se rozhodla, že si cestu zkrátí po rušné Sedmé ulici.
„Když jsem přecházela, málem do mě vrazil Merdeces SUV. Zaskřípěly mu pneumatiky,“ popisuje a dodává, že nevěděla, jestli má zůstat stát, nebo pokračovat v cestě. „Byla to jedna z těch zvláštních situací, kdy nevíte, jestli máte jít první vy, nebo ten druhý. Pak jsem se ale podívala, kdo řídí. Můj bože, byla to samotná Gwyneth Paltrow!“ popsala Lara.
Obě ženy se začaly smát a pak šla každá svou cestou. Laře, která spěchala dál na metro, aby o čerstvém zážitku řekla co nejdříve kolegům z finanční společnosti Baseline, ujel vlak před nosem. „V tu chvíli jsem byla znechucená ze všeho, co mi způsobilo zpoždění, včetně Gwyneth Paltrow,“ svěřila se mladá manažerka.
Jakmile dorazila ke světoznámým Dvojčatům, hodiny ukazovaly 8:47 – tedy dvě minuty poté, co se ozvala ohlušující rána, když první letadlo muslimských teroristů narazilo do severní věže. V tu chvíli si Lara uvědomila, že drobná ranní kolize s herečkou jí zachránila život. Kancelář společnosti sídlící v 77. patře obchodního centra nálet zničil, kolegové zemřeli. „Kdybych ráno nezmeškala vlak, jela bych zrovna výtahem do kanceláře nebo usedala za pracovní stůl,“ cituje ženu americký web Morton Report.
preco sa pise "muslimski teroristi"? v clanku o bombardovani iraku, afganistanu, libye a dalsich krajin, sa napise, ze bombardovali krestanski vojaci a pomahali im protestanti, luterani, evanjelici a zucastnili sa aj ateisti?