Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Nečasová žaluje Piráty. Nalepili ji na „vězeňský autobus“ i s loutkou manžela

Autor: simao, ČTK - 
31. srpna 2017
16:50

Česká pirátská strana čelí žalobě právních zástupců Jany Nečasové, manželky expremiéra Petra Nečase. Té vadí, že se dostala na jejich autobus - je tam vyobrazena s narážkou na kauzu Nagyová a údajné zneužití vojenské rozvědky. V rukou pak třímá loutku v podobě svého muže. Piráti takhle polepili svůj „vězeňský autobus“ a vzkazují: Nečasovou nesundáme.

Do předvolební kampaně vyrazili se solární lodí, ale také s vězeňským autobusem. Na něm mají Piráti vyobrazeného např. Andreje Babiše (ANO) s čapím hnízdem na hlavě jako narážku na stále aktuální kauzu farmy a 50milionové dotace a Miroslava Kalouska (TOP 09) s heslem „padáky pro vojáky“, což má být dle jeho kritiků včetně Babiše jeden z Kalouskových údajných ministerských hříchů.

Nečasová již podala žalobu

Nechybí ani Bohuslav Sobotka (ČSSD) s krumpáčem. Právě tento pátek má předseda vlády a někdejší ministr financí, který byl u privatizace OKD, v této kauze vypovídat.

Na autobus si však Piráti dali také Davida Ratha se „sedmičkou“ vína a také Janu Nečasovou s manželem Petrem Nečasem, někdejším premiérem, coby její loutkou. Rozhořel se tím spor, ve kterém právní zástupci Nečasové požadují odstranění obrázku z vozu. A brání se přitom žalobou, jak uvedl iDnes.cz.

Server upozornil na to, že Nečasová podala již minulý čtvrtek skrze své právní zástupce žalobu na ochranu osobnosti a ta má obsahovat i předběžné opatření, aby byla její karikatura stažena ještě dřív, než celá záležitost skutečně doputuje k soudnímu projednání.

Video  Klaus měl party: Přišel Zeman, Nečasovi, Duka i Forejt  - Lukáš Červený, Jan Jedlička, David Vaníček
Video se připravuje ...

Absurdní, že by jí něco hrozilo, diví se Piráti

Celá záležitost má být nyní ve fázi doručování žádosti účastníkům řízení. „Paní Nečasovou (dříve Nagyovou) rozhodně z našeho autobusu nesundáme,“ vzkazují však bojovně na sociální síti Piráti.

Výzvu na to, aby obrázek s Nečasovou z autobusu zmizel, považují prý Piráti za neoprávněnou - jeho výlepem nemělo být zasaženo do jejích osobnostních práv, míní. „Odmítáme dokonce i absurdní tvrzení, že by jí tak mohlo hrozit nějaké fyzické ohrožení. Veškerá tvrzení paní Nagyové (Nečasové) považujeme pouze za účelová,“ uvedla mluvčí strany Karolína Sadílková pro lidovky.cz.

Obavy z fyzické újmy se patrně týkají toho, že před Babišem, Sobotkou či Nečasovou stojí na autobusu šéf Pirátů Ivan Bartoš s obuškem a heslem „Pusťte nás na ně! Protože my jsme ti hlídací psi“.

„Je to kampaň a každý má v této zemi právo na svobodné vyjádření svých postojů a názorů,“ odmítl již dříve ve vyjádření pro ČTK Bartoš, že by Nečasová z autobusu mohla zmizet.

Nařídí soud stažení kresby?

Policie a soudy se v souvislosti s Nečasovou zabývají několika případy, v žádné z kauz ale ještě nepadl pravomocný rozsudek. Piráti nyní s autobusem navštěvují města během svého předvolebního turné.

Podle iDnes.cz už Obvodní soud pro Prahu 3 rozhodl i o předběžném opatření, které advokáti navrhovali, s ohledem na doručování stranám sporu ale nesdělil jakým způsobem. Mluvčí Pirátů Sadílková ČTK informovala, že rozhodnutí dosud straně nedorazilo.

Zařazením předsedy Pirátů Bartoše s obuškem do kresby podle právníka Nečasové Adama Černého však kresba propaguje fyzické násilí proti jeho klientce. Může ohrozit život, zdraví a vážnost Nečasové a způsobit jí tím vážnou újmu, uvedl Černý. Piráti však nechali uplynout třídenní lhůtu, kterou jim Černý na odstranění kresby dal. O dalším osudu kauzy rozhodne tak patrně soud.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
fidik313 ( 31. srpna 2017 22:37 )

Kdo se cítí ten se vtípí

hafblaf ( 31. srpna 2017 22:04 )

Asi se řídí heslem: "Ať hodí kamenem, kdo je bez viny".

defakto ( 31. srpna 2017 21:24 )

... a že se bojí o svůj život ? No at se bojí , jestli jí někdo oddělá tak to budou hoši z vojenské rozvědky , kdysi je sama úkolovala , asi ví co dokážou ! 

barracuda.sro ( 31. srpna 2017 21:22 )

Proč ta *** dávno nesedí !!!! To je možné jenom v našem banánistánu.

defakto ( 31. srpna 2017 20:40 )

...ani se nedivím , že si Nečasová stěžuje , piráti jí zapoměli domalovat taky tu hromadu luxusních kabelek které dostávala jako úplatek za své "služby" !

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa