„Výzkumy není radno přeceňovat, ale ani podceňovat. Moc děkuji za podporu! Běžte prosím tento pátek a v sobotu volit,“ napsala na Facebooku senátorka Vrecionová k výsledkům průzkumu Phoenix Research, který jí a Humlovi přisuzuje shodně 22procentní podporu.

„Veronika Vrecionová se dnes dopustila faulu. Musím si zvykat, že i ženy umí být nečestné. Celý volební obvod byl oblepen plakáty, kde VV je krásná, mladá a s titulem inženýra a já ošklivý, starý a nevzdělaný,“ naštval se Huml, který v minulosti už například kritizoval tenistku Petru Kvitovou za to, že daní v Monaku.

„Veroniko. I my umíme s fotoshopem a to jsme opravdu, ale opravdu použili reálné fotky ze současnosti. Když se mnou nechcete mluvit po telefonu, nezbývá než touto cestou poděkovat,“ přisadil si senátní kandidát ČSSD.

Šéf Phoenix Research Jan Kubáček k tomu pro Blesk.cz dodal: „I kdyby měl pan Huml desetkrát pravdu, nad některými věcmi by se měl gentleman povznést. Zvláště, když komentuje ženu. Spíše svým nedostatkem taktu obrátí kritiku proti sobě a nahraje své soupeřce, kdy mnozí budou vnímat jako nevhodné někoho kritizovat za krásu tváře a míru make-upu. Klasický bumerangový efekt.“

Koho voliči pošlou v senátním obvodu 28 do druhého kola nebo přímo do Senátu, rozhodnou voliči na Mělnicku už tento pátek a sobotu.

Vše o senátních a krajských volbách 2016 čtěte zde:

Fotogalerie
10 fotografií