Seběhlo se to během jeho politického působení v Třebechovicích, kde dělal dlouhé roky starostu i místostarostu. Na zdech tamních domů, kostela či hřbitova se objevily hanlivé nápisy namířené proti Vladimíru Dernerovi. Jako třeba „Dernerovi se zlodějny nevyplatily.“ To samé se pak opakovalo i v samotném Hradci Králové. Další fasády „ozdobil“ nápis „Zloděj Derner hejtmanem nebude.“

Video
Video se připravuje ...

Vladimír Derner: Psali o něm, že je zloděj. „Někomu překážím,“ říká. Blesk TV

„Podstatné je, že ten dotyčný se zapomněl podepsat. Druhá věc je ta, že já občas někomu překážím. Pokud máte nějaké názory, a to se týká třeba i komunální politiky, týká se to územního plánování, tak se někdo možná cítí okraden už jenom tím, že člověk nehlasuje pro jeho požadavky na změnu územního plánu. Já jsem přesvědčen, že jsem nikdy nic neukradl a nehodlám nic takového provádět,“ reagoval při debatě s lídry Královéhradeckého kraje Vladimír Derner.

60letý stavební inženýr však sám před časem zaujal, když držel sedmidenní hladovku kvůli údajné cenzuře v krajských novinách. Na dotaz, zda by o něčem takovém přemýšlel znovu, Derner odvětil: „Podnětů je vždycky dost, pro nějaké protestní akce, když na přijde.“ Prozradil však také, co s ním hladovka udělala: „Byl jsem z toho dosti bledý a dosti slabý.“

V čem Vladimír Derner vidí hlavní problém kraje? „Týká se to dopravy, nicméně si myslím, že to klíčové je – absence vize. Pokud není vize, tak ten, kdo něco dělá, se pak pohybuje jako myš v labyrintu, neví, kam má směřovat,“ podotkl Derner.

Podle něj je důležité využít peníze při směřování k nějakému konkrétnímu cíli - v dopravě třeba k tomu, jak rychle by se měl třeba dostat člověk z Hradce do Prahy. Důležité je však prý především oddělit železniční a silniční dopravu od sebe i od cyklodopravy. „Jsou to tři druhy dopravy, které se nesmí potkat. Stav, kdy vlak jezdí 160kilometrovou rychlostí a jsou na tom úrovňové přejezdy, to je samozřejmě smrtelná záležitost,“ podotkl Derner.

VIDEO: Podívejte se, co královéhradečtí lídři vzkazují ve 30 sekundách voličům

Video
Video se připravuje ...

30 sekund pro lídry z Královéhradeckého kraje Blesk TV

VIDEO: Co lídři říkají na zásah na krajském úřadě kvůli miliardovému tendru na nemocnici v Náchodě?

Video
Video se připravuje ...

Razie na krajském úřadě v Hradci: „Šok,“ zaznělo od lídrů. Blesk TV

VIDEO: Podívejte se na záznam celé debaty

Video
Video se připravuje ...

Záznam debaty z Hradce Králové: Lídři o migrantech a policejní razii na úřadě 

Fotogalerie
22 fotografií