Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Komunisté vyšlou do boje o Hrad stalinistu Josefa Skálu. Dali mu přednost před Filipem

Autor: ČTK - 
2. února 2022
11:48

Komunisté vyšlou do volby prezidenta člena pražské organizace a bývalého místopředsedu Josefa Skálu. Nejste-li miliardář nebo tunelář - musí vyjít jako nejlepší volba, uvedla v tiskové zprávě předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Komunisté kandidáta vybírali mezi Skálou a expředsedou Vojtěchem Filipem, jehož neúspěšným vyzyvatelem Skála v boji o předsednictví strany několikrát byl. Prezidentské volby, které rozhodnou o nástupci Miloše Zemana, Česko čekají počátkem příštího roku.

„KSČM vyšle do boje o Pražský hrad Josefa Skálu. Než jej necháte onálepkovat různými novináři a samozvanými komentátory, zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak Vám jednoznačně - nejste-li miliardář nebo tunelář - musí vyjít jako nejlepší volba,“ uvedla Konečná v tiskové zprávě. Další informace plánují komunisté zveřejnit na tiskové konferenci ve čtvrtek 10. února.

Prezidentská volba se uskuteční na začátku příštího roku. Přesný termín vyhlašuje předseda Senátu nejpozději 90 dnů před jejich konáním. Před minulými volbami je tehdejší předseda horní komory Jaroslav Kubera vyhlásil na konci srpna 2017, konaly se v lednu 2018.

Zájem o účast v prezidentském klání projevili podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš. Do boje o Hrad bude chtít vyrazit i bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Už dříve kandidaturu oficiálně oznámili například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová.

Za největší favority sázkové kanceláře považují bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který svou účast zřejmě potvrdí na přelomu léta a podzimu, a bývalého vysokého vojenského představitele ČR a NATO Petra Pavla. Účast zvažují nebo nevyloučily asi dvě desítky dalších možných uchazečů o prezidentský post.

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Jirik-ta ( 4. listopadu 2022 02:02 )

Pročetl jsem si jeho životopis na wikipedii a myslím, že není nic, za co by se musel stydět. A že spolu s paní Alenou Vitáskovou tvoří lepší průměr mezi kandidáty na prezidenta naší drahé vlasti💖.

Jirik-ta ( 4. listopadu 2022 01:41 )

převlíkači už stejně dávno přeběhli na druhou stranu barikády a v KSČM zbylo zdravé jádro.

Jirik-ta ( 4. listopadu 2022 01:31 )

A pak není důležité co bylo, ale co je teď

Jirik-ta ( 4. listopadu 2022 00:22 )

Tak ideologii.

Jirik-ta ( 4. listopadu 2022 00:21 )

Tak stalinista. Tak to opravdu né. Ale kdo se dnes ohání ideologiemi? Kdo potřebuje panda zákon? A kdo si libuje v kovid pasech a rozděluje společnost? Kdo umlčuje skutečné odborníky? Atd.
🧣👘

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa