Čtvrtek 18. července 2024
Svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk
Polojasno 28°C

Babiše vyškolili kvůli výborům. „Je vážně tak hloupý?“ zuří koalice. Přisadil si i Kalousek

Aktualizováno -
2. února 2022
12:19
Autor: for - 
2. února 2022
11:06

Expremiér Andrej Babiš (ANO) chtěl ukázat svou nasazenost na jednání výborů. Sdílel tak snímek z jednací místnosti, která zeje prázdnotou. Na sítích poukazoval na to, že byly výbory zrušeny, ale že on je připravený. Za příspěvek si vysloužil kritiku, výbory se totiž nekonají kvůli jednání Sněmovny, která již více jak 24 hodin rokuje nad pandemickým zákonem. Navíc jsou jen posunuté.

„Informuju novináře, kteří se zajímali o moji účast ve výborech, že jsem se dnes dostavil na výbor pro evropské záležitosti a je zrušený. Rozpočtový výbor, kam jsem chtěl jít v 9 hodin, také zrušený. Školský výbor totéž. Hezké ráno všem,“ napsal k ránu na twitteru expremiér Andrej Babiš (ANO). 

Slíznul ale vlnu kritiky. Výbory se totiž nemohou konat, když zasedá Sněmovna. A dolní komora už je na nohou 24 hodin kvůli projednávání pandemického zákona. 

Hraje si na schovku“

Ozval se například i politický matador a pomyslný „rival“ Andreje Babiše (ANO), expremiér Miroslav Kalousek. „Dovolím si poradit: Když nechodíte do práce a ani netušíte, co se tam děje, nechoďte se tam ani fotit. Dokonce ani za své peníze ne. Snadno se Vám stane, že zabloudíte do jiné místnosti, než v které máte být a vypadáte potom jako šašek,“ komentoval Babišův příspěvek Kalousek. 

Přisadil si i exposlanec Tomáš Martínek (Piráti), který byl trošku ostřejší a řečnicky se ptal na sociálních sítích, zdali je Babiš „vážně tak hloupý nebo z něj je jen naprostý manipulátor“. Martínek osvětlil, že výbory se konat nemohou, a podotkl, že by měl expremiér sedět ve Sněmovně a poslouchat.

Krátce nato uveřejnil poslanec Patrik Nacher (ANO) krátkou zprávu: Předseda už sedí v sále, vidím ho na vlastní oči…

„To je geniální. Poslanec bez výboru chce makat jak ,včele' a přitom jen náhodně chodí do prázdné místnosti a hraje si ve Sněmovně na schovku,“ přisadil si také místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09). 

Před zahájením dvouhodinové pauzy ve Sněmovně informoval  dolní komoru člen zahraničního výboru, že jednání se dnes nezrušilo zcela, ale že se členové sejdou hned, jak to bude možné. „Ten výbor dneska nezasedal, protože pokračuje jednání. My jsme v práci byli, ne že se nebyli, vy jste byl akorát ve špatné zasedačce,“ řekl Babišovi u pultíku.

Ozval se i šéf poslanců Marek Výborný. (KDU-ČSL). „Možná by stačilo být na stále probíhající schůzi Sněmovny, na kterou kašlete. Pak byste nemusel bloudit po výborech a věděl, že během pléna zasedat nemohou,“ komentoval příspěvek. 

„Děláte z nás nemakačenka!“ 

Podle senátora Tomáše Czernina (TOP09) je jednání Babiše „hloupé a především drzé“. Vadí mu totiž, že se tímto způsobem snaží Babiš z ostatních dělat „nemakačenky“, i když celou dobu pracovali na sněmovním plénu. „Kdybyste chodil do práce, poslanče Parlamentu, věděl byste to. Nedělal byste ze sebe hlupáka. To mě ale netrápí, buďte si neznalým hlupcem, chcete-li. Vadí mi, že takto se snažíte dělat nemakačenky z mých kolegů,“ napsal na facebook. 

A výtky přistávaly i od hnutí STAN. Poslanec Ondřej Lochman podotknul, že kdyby byl Babiš na „noční šichtě“, tak by veděl, co jej v práci čeká. Podle prezenční listiny se Babiš dokonce připodepsal na arch, jak vyplývá ze snímků, které kolují na twitteru. 

Expremiér sdílel snímek v době, kdy si Sněmovna po více jak 20 hodinách odhlasovala program mimořádné schůze. Nyní poslanci probírají, jak bude vypadat kontroverzní pandemický zákon, který upravuje podmínky vyhlašování opatření proti covid-19. 

Ve svém příspěvku Babiš narážel na kritiku, která směřuje k jeho pracovní náplni. Sám expremiér ještě loni na podzim tvrdil, že by bral místo ve sněmovním zdravotnickém výboru. Jenže nakonec není ani v tom. Na dotazy Blesku Babiš reagoval slovy, že jako poslanec pracuje naplno.

Video  Babiš ve Sněmovně šil do Fialy a spol. hodinu a půl: Schytal to „chaot“ Válek i Brno  - ČTK
Video se připravuje ...

safinka59 ( 28. května 2022 21:33 )

Co tímto bulvár Blesku sleduje, když zveřejní snad rok a půl staré info...😂😂😂 navíc jim evidentně ještě uniká, že se řešil Covid ! A jak jinak, než by si pitomečkové čtenáři něco ověřili, plkají a plkají...😂😂😂👎

panda82 ( 12. února 2022 17:19 )

Nevím. že by byli zvoleni do svých nadstandartně placených křesel proto, aby číhali na chyby Babiše, a kde je a jim nikdo nekontroluje, zda pracují nebo hrají karty, drahá vláda, že Fialo

rudaverliba ( 3. února 2022 11:33 )

Lopato, svým pravopisem prozrazuješ, kam patříš.

rudaverliba ( 3. února 2022 08:06 )

Dravý ano. Z konkurenčního boje Mrázek-Babiš vyšel soudruh estébák Babiš vítězně. Proč se nesmí vyšetřit Mrázkova vražda?

blamal ( 3. února 2022 04:57 )

Je komicky,jak šik anofertich trollu otravuje stejne jako jejich hloupy vudce. Zhrzenost je smesna stejne jako oni. Jen si uvedomte, koblihy, ze on ma narozdil od vas imunitu a nakrad si tolik, co vy neuvidite ani ve snu. Vy verne stado ovci🤣🤣🤣🤣

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa