Málo cukrů

„Častěji než obsah ovoce je šizena právě takzvaná refraktometrická sušina. To jest obsah přírodních sladidel v džemech – výrobce zkrátka přidá méně cukru,“ vysvětluje Radoslav Pospíchal ze SZPI.

Jedním důvodem může být, že výrobci prostě na cukru šetří, proto ho přidávají méně. „Druhou možností je nedodržení požadavku na džemy speciální, které mají daný maximální obsah sladidel, spotřebitelé po nich sahají právě kvůli jejich nízkému obsahu cukrů,“ uvádí Radoslav Pospíchal ze SZPI.

Méně cukru obsahovaly meruňkový a jahodový džem značky Frulis a meruňkový džem Pro vnoučata. Ten sice s přihlédnutím k odchylce při měření požadavky vyhlášky splňuje s odřenýma ušima, jenže výrobce na obale uvádí dokonce obsah přírodních sladidel o 3,5 % vyšší, než určuje vyhláška (60 %). Tím se dostává do křížku s legislativou.

Cukr versus sirup

Kromě cukru můžete najít ve složení džemů i glukózo-fruktózový nebo glukózový sirup. Proč se jím nahrazuje část cukru? Je to levná náhrada a oproti cukru se nemusí rozpouštět, protože je tekutý.

Vyrábí se nejčastěji z kukuřičného škrobu. V posledních letech je stále oblíbenějším sladidlem nejen v džemech, ale i například v limonádách, sušenkách, pečivu nebo snídaňových cereáliích.

Pro vnoučata o porci méně

Jedním z kontrolovaných parametrů byla i hmotnost džemu obsaženého ve spotřebitelském balení. Téměř všichni výrobci přidávají do sklenic džemu o trochu víc, než deklarují. Až na džemy Pro vnoučata, které měly této ovocné pochoutky méně.

Pro vnoučata jahoda měl o 16 g a Pro vnoučata Meruňka o 10,7 g méně džemu, než byla deklarovaná hmotnost. Pro představu – u jahodového džemu tak výrobce šidí skoro o jednu porci*. Potravinová vyhláška ale připouští odchylku od deklarované hmotnosti, která je u těchto balení 6 %, a do ní se stanovené hmotnosti obou džemů vejdou.

*Uvažovaná porce džemu je 20 g.

Pozor, další test džemů již v pátečním tištěném Blesku!

Test džemů už dnes v tištěném Blesku!
Test džemů už dnes v tištěném Blesku!
Autor: Blesk

Fotogalerie
7 fotografií